ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.11.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.11.2018

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти!

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување…

Сари со посебен статус во Челзи!Спорт
Руши рекорди

Сари со посебен статус во Челзи!

Иако со ремито против Евертон пропушти беспрекорен старт, сепак тоа што тимот од Лондон е се уште непоразен, му донесе…

Федерер дојде до првата победа во Лондон!Спорт
Заслужено

Федерер дојде до првата победа во Лондон!

Роџер Федерер немаше поголеми проблеми против Тием, па во второто коло од завршниот турнир во Лондон дојде до првата победа.…

Ова е ранг листата на УЕФА за најдобрите играчи во Европа.Спорт
Браво

Ова е ранг листата на УЕФА за најдобрите играчи во Европа.

По одржувањето на натпреварите од четвртиот круг од Лига Европа, УЕФА го објави рангирањето на најдобрите играчи во Европа. УЕФА…

Мароканскиот крал се занесе покрај МеланијаШоу бизнис и трач
Пресмешно

Мароканскиот крал се занесе покрај Меланија

Свечената церемонија во Париз по повод одбележувањето на 100 годишнината од завршувањето на Првата светска војна го одбележа еден урнебесен…

Стен Ли почина на 95-годишна возрастШоу бизнис и трач
Тажна вест

Стен Ли почина на 95-годишна возраст

Славниот стрип автор и коосновач на Марвел Комикс, Стен Ли, почина на 95-годишна возраст. Стен Ли беше човекот кој ги…

Кои се седумте најголеми дриблери во историјата на фудбалот?!Спорт
дефинитивно се сложуваме

Кои се седумте најголеми дриблери во историјата на фудбалот?!

Еден од најзначајните аспекти на секој фудбалер е секако дриблингот, особено за оние кои играа во офанзивниот дел, бидејќи едноставно…

Xbox One добива поддршка за тастатура и глувчеМобилни и технологија
гејмери, навалете

Xbox One добива поддршка за тастатура и глувче

Мајкрософт соопштија дека на 14-ти ноември ќе понудат надградба која ќе им овозможи на корисниците на Xbox One да користат…

Ким и Каније го очекуваат своето четврто дете?Шоу бизнис и трач
паметна одлука

Ким и Каније го очекуваат своето четврто дете?

Може да се каже дека Ким Кардашијан и Каније Вест се екстравагантни и чудни дека веќе не знаат што да…