Џенифер Лопез има нов спот за „Te Guste“Музика и филм
ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА

Џенифер Лопез има нов спот за „Te Guste“

За Џенифер Лопез времето како да застанало. Во спотот за песната „Te Guste“, 49-годишната пејачка изгледа исто како во ерата на „Jenny…

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити МолНастани

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити Мол

Денеска и утре во вашиот омилен Скопје Сити Мол по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Во светот на Физиката“…

Адријана Лима за последен пат беше ангел на Victoria’s SecretМода и убавина
ЗАРЕМ ТОЛКУ ?

Адријана Лима за последен пат беше ангел на Victoria’s Secret

Адријана Лима е ангелот со најдолг стаж во Victoria’s Secret, но за жал, таа синоќа се збогуваше со ангелските крилја.…

Вини Харлоу, од исмејувана девојка до модел на Victoria’s SecretМода и убавина
БРАВО!

Вини Харлоу, од исмејувана девојка до модел на Victoria’s Secret

Понекогаш соништата навистина стануваат реалност. Синоќа, се исполни најубавиот сон на Вини Харлоу и таа стана првиот модел со витилиго…

Кој ангел ќе носи костим со 125.000 кристали на ревијата на Victoria’s SecretМода и убавина
WOW

Кој ангел ќе носи костим со 125.000 кристали на ревијата на Victoria’s Secret

Роми Стрaјд ќе носи еден од најспектакуларните костими на овогодишното шоу на Victoria’s Secret. 23-годишниот ангел на својот грб ќе…

Адеми и Динамо испишаа историјаСпорт
со среќа

Адеми и Динамо испишаа историја

Тимот на Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа, а ова официјално беше потврдено вечерва со победата…

Хороскопски знаци кои се идални брачни партнериХороскоп
искусни, споделете

Хороскопски знаци кои се идални брачни партнери

Дали вашата врска ќе потрае или станува збор за авантура голема улога има и хороскопскиот знак. За разлика од Шкорпиите…

Пристигнува второто продолжение за анимираниот филм “The Secret Life of Pets 2”Музика и филм
за нашите најмили

Пристигнува второто продолжение за анимираниот филм “The Secret Life of Pets 2”

Објавен е првиот трејлер за продолжението на анимираниот хит “The Secret Life of Pets” кој во кино салите треба да…

Самсунг го претстави новиот Infinity Flex DisplayМобилни и технологија
незаменливи

Самсунг го претстави новиот Infinity Flex Display

Самсунг на конференцијата SDC 2018 конечно го претстави Galaxy F, телефон со флексибилен екран каде водителот на маркетинг за мобилни…

Ќерката на славните глумци е вистинска убавицаШоу бизнис и трач
преслатка е

Ќерката на славните глумци е вистинска убавица

Ќерката на некогашниот славен пар, Ким Бесингер и Алек Болдвин, Ајрленд Бесингер Болдвин сè повеќе наликува на својата мајка и…