Новиот телефон на Нокиа ќе има дури 5 камери!Мобилни и технологија
технологијата нема стоп

Новиот телефон на Нокиа ќе има дури 5 камери!

Нокиа, односно компанијата “HMD Global” во текот на првите месеци од идната година би требало да го претстави новиот премиум…

Бред и Анџелина на суд во декември да го делат имотот и паритеШоу бизнис и трач
ќе биде добро

Бред и Анџелина на суд во декември да го делат имотот и парите

Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се сретнат на 4-ти декември на суд, по повод бракоразводната парница, на која ќе…

Алармантно загрижувачки, никој не сака да ги посетува концертите на Ники Минаж!Шоу бизнис и трач
загрижувачко..

Алармантно загрижувачки, никој не сака да ги посетува концертите на Ники Минаж!

Ники Минаж се соочува со проблем поради се’ поголемата незаинтересираност на публиката за нејзините концерти ширум САД. Иако нејзината турнеја…

Новак Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на ривалот НадалСпорт
затоа го сакаме

Новак Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тениски ас, освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што…

Манчестер Јунајтед го порази Јувентус за прв пат сезонава!Спорт
каков пресврт

Манчестер Јунајтед го порази Јувентус за прв пат сезонава!

Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд…