Тони Цетински го плаќа долгот на поранешната сопругаНастани

Тони Цетински го плаќа долгот на поранешната сопруга

Тони Цетински е должен околу 43 илјади евра поради кредитот за станот на неговата поранешна сопруга Ивана. Поп-пејачот го продал…

Моторот на Џорџ Клуни се продава на аукцијаШоу бизнис и трач

Моторот на Џорџ Клуни се продава на аукција

Амал Клуни сериозно се исплашила по сообраќајната несреќа која ја имаше Џорџ Клуни во јули годинава во Италија, па тој…

Том Круз го стопираше снимањето на продолжението на „Топ Ган“Музика и филм
Си има добра причина

Том Круз го стопираше снимањето на продолжението на „Топ Ган“

Том Круз одлучи да го паузира снимањето на продолжението на филмот „Топ Ган“, за неколку месеци да се посвети на…

Марина Туцаковиќ искрено за борбата со болестаШоу бизнис и трач
Со помин

Марина Туцаковиќ искрено за борбата со болеста

За да ја прими втората доза од експерименталната вакцина против рак, Марина Туцаковиќ наскоро заминува по вторпат во Германија. „Мисалм…

Џорџина Родригез вежба без гакички, но овој пат балетШоу бизнис и трач
Се позгодна

Џорџина Родригез вежба без гакички, но овој пат балет

Георгина Родригез е заразена по вежбањето и одржувањето на линијата, па на Инстаграм често објавува фотографии од теретана. Последната нејзина…

Тревис Скот ја опсипа Кајли Џенер со розиШоу бизнис и трач
ЉУБОВ!

Тревис Скот ја опсипа Кајли Џенер со рози

Денот на вљубените дојде малку порано за Кајли Џенер.  Милијардерката објави видео на Инстаграм, каде што се пофали со уште…

Жељко Јоксимовиќ ја промовираше новата песнаМузика и филм

Жељко Јоксимовиќ ја промовираше новата песна

Желко Јоксимовиќ објави нова песна “Менијај песму”, која ќе биде премиерна на неговиот концерт “Два света” во Белград на 3-ти…

Дара Бубамара е непрепознатливаШоу бизнис и трач
ШТО ЛИ И СЕ СЛУЧИЛО?

Дара Бубамара е непрепознатлива

Белата боја не е за оние со вишок килограми, бидејќи не ги сокрива недостатоците, а српската пејачка Дара Бубамара бидејќи…

Ариана Гранде има нов спотШоу бизнис и трач
ИНТЕРЕСНО

Ариана Гранде има нов спот

По неколку недели чекање, обожавателите на Ариана Гранде конечно добија видео за песната Breathin’ од нејзиниот последен албум Sweetener. Оваа песна…

Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s SecretШоу бизнис и трач
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret

Дали Адријана Лима ќе ги остави своите ангелски крилја? Минатата година долгогодишниот ангел Алесандра Амбросио и Victoria’s Secret објавија дека…