Кардашијан направија огромна промена во стилотШоу бизнис и трач

Кардашијан направија огромна промена во стилот

Ким и Кортни Кардашијан ги украдоа сите погледи на „LACMA Art and Film Gala“ кој се одржа 3 ноември во…

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”ПРЕС

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”

Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие…

Џенифер Лопез е модерна жена покрај саканиот АлексШоу бизнис и трач
КАКО ШТО И ДА ДОЛИКУВА

Џенифер Лопез е модерна жена покрај саканиот Алекс

Џенифер Лопез ги одушеви своите фанови со модерниот стајлинг за време на нејзината посета на Универзитетот Стенфорд во Калифорнија со…

Аријана Гранде е жена на годинатаШоу бизнис и трач
Честито

Аријана Гранде е жена на годината

Аријана Гранде е прогласена за жена на годината од страна на магазинот Билборд. По големиот успех со последниот албум „Sweetener“…

Мајкл Даглас доби ѕвезда на Патеката на славните во ХоливудШоу бизнис и трач
Браво

Мајкл Даглас доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд

Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа…

Позната причината за смртта на познатиот рапер Мак МилерШоу бизнис и трач

Позната причината за смртта на познатиот рапер Мак Милер

Мек Милер почина по предозирање со фентанил и кокаин. Во извештајот од обдукцијата на познатиот рапер, се наведува дека Милер…

Црвена Звезда го урна големиот Ливерпул на Маракана!Спорт
алал да им е

Црвена Звезда го урна големиот Ливерпул на Маракана!

Фудбалерите на Црвена Звезда го шокираа Ливерпул и оставрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата…

Нов предизвик од Мајкрософт,таблет со екран на задната страна!Мобилни и технологија
единствени се

Нов предизвик од Мајкрософт,таблет со екран на задната страна!

Мајкрософт неодамна патентирале уред кој што наликува на таблет, но за разлика од останатите таблети, има уште еден дисплеј сместен…

Трик со маскарата за природен изглед на вашите трепкиМода и убавина
пробајте

Трик со маскарата за природен изглед на вашите трепки

Маскарата е омилениот мејкап производ на многу девојки, бидејќи моментално прави чуда од нашите трепки и му дава сензуалност на…

Кој требало да го глуми ликот на Џек од „Титаник“ наместо Леонардо Дикаприо?Музика и филм
преубав е

Кој требало да го глуми ликот на Џек од „Титаник“ наместо Леонардо Дикаприо?

Американскиот филм „Титаник“, го освоил светот пред 21 година, а премиерно е прикажан на 18-ти ноември, 1997-ма година, а после…