Фарук Џејмс e вистински хит на инстаграм поради неговата косаЗанимливости
Пресладок

Фарук Џејмс e вистински хит на инстаграм поради неговата коса

Фарук Џејмс има 6 години и доаѓа од Лондон, а кога неговата мајка му направила Инстаграм профил имал само 2…

Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате во врскатаЗанимливости

Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате во врската

Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми…

Деми Ловато прв пат во јавноста после предозирањетоШоу бизнис и трач

Деми Ловато прв пат во јавноста после предозирањето

Деми Ловато се обидува да застане на нозе откако помина низ предозирање и остана неколку недели во болница и да…

Јелена Карлеуша се повлекуваШоу бизнис и трач
Шокантно

Јелена Карлеуша се повлекува

Јелена Карлеуша ги разочара своите најверни фанови кога соопшти дека повеќе нема да учествува во коментирање на актуелни теми на…

Првата официјална фотографија од последната сезона на „Игра на престолот“Музика и филм

Првата официјална фотографија од последната сезона на „Игра на престолот“

Прегрнатите Денерис и Џон Сноу на насловната страна на „Entertainment Weekly“ навестуваат бурна финална сезона на популарната серија „Игра на…

Лозано веќе ги освои сите со новата песнаШоу бизнис и трач
Предобра

Лозано веќе ги освои сите со новата песна

Влатко Лозаноски на Youtube ја промовира својата нова песна насловена како „Надеж“. „’Надеж’ е песна во која многу верувам и…

Кој е најсекси маж за 2018 година според PeopleШоу бизнис и трач
ХМММ...

Кој е најсекси маж за 2018 година според People

Списанието People одлучи: Идрис Елба е најсекси маж за 2018 година. За моментот кога дознал дека ја добил новата титула,…

Саша Ковачевиќ отвори ресторанШоу бизнис и трач
МУ СЕ ОСТВАРИ СОНОТ,КОНЕЧНО

Саша Ковачевиќ отвори ресторан

Поп ѕвездата Саша Ковачевиќ отвори ресторан во Нов Белград, а во него вложи повеќе од милион евра. Меѓутоа, бидејќи најголем…

BRIT FLOYD ДОАЃА СО ПРОДУКЦИЈА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ!Настани

BRIT FLOYD ДОАЃА СО ПРОДУКЦИЈА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ!

Како што се наближува настапот на Brit Floyd во Скопје, така ве информираме дека продукцијата за ова големо шоу ќе…

Кој ангел годинава ќе го носи градникот од милион долариШоу бизнис и трач
WOW

Кој ангел годинава ќе го носи градникот од милион долари

Неколку дена пред овогодишното шоу, Victoria’s Secret го претстави новиот градник од фантазиите. Ангелот Елза Хоск ја доби честа да…