Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018Настани

Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018

Во Скопје од 21. до 25.ноември 2018 се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство…

Глумицата ги покажа фотографиите од најсреќниот ден во живототШоу бизнис и трач
изгледаат заљубено

Глумицата ги покажа фотографиите од најсреќниот ден во животот

Пред еден месец Гвинет Палтроу му рече “да” на избраникот, продуцентот Бред Фалчук, и дури сега одлучи да им ги…

Фудбалерите на Лестер отидоа на погребот на газдатаШоу бизнис и трач
лесна му земја

Фудбалерите на Лестер отидоа на погребот на газдата

Во Банкок, главниот град на Тајланд допатуваа фудбалери и стручен тим на фудбалскиот клуб Лестер Сити за да му оддадат…

Спектакуларен концерт во чест на Тоше ПроескиМузика и филм
БРАВО

Спектакуларен концерт во чест на Тоше Проески

Бројни македонски и балкански музички ѕвезди се обединија и пееја во чест на нашиот непреболен ангел Тоше Проески. Синоќа во…

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се скарааШоу бизнис и трач
ХМММ...

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се скараа

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се соочија со нивниот прв семеен проблем. Иако се младенци, тие ги доживуваат истите емоции…

Аца Лукас го прослави 50-от роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

Аца Лукас го прослави 50-от роденден

За разлика од претходните години, фолкерот Аца Лукас 50-от роденден го прослави во интимна атмосфера. Иако, неколу години наназад практикуваше…

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 2018Шоу бизнис и трач
ИМАШЕ ОД СЕ ПО НЕШТО

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 2018

MTV EMA 2018 се одржаа во Билбао, Шпанија, а на црвениот тепих (или подобро кажано – на розовиот тепих) продефилираа…

Гвинет Палтроу објави фотографии од венчавкатаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНО

Гвинет Палтроу објави фотографии од венчавката

Гвинет Палтроу пред еден месец стапи во брак со Бред Фелчак, а сега објави дел од фотографиите од свадбениот албум.…

Качанов го „зема скалпот“ на првиот светски рекетСпорт
Русинот очигледно многу посвеж влезе во финалниот дуел.

Качанов го „зема скалпот“ на првиот светски рекет

Новак Ѓоковиќ од денес ќе биде прв на АТП листата, а вчера сензационално го загуби финалниот меч на Мастерсот во…

Бела Хадид е алармантно слаба!Шоу бизнис и трач
фановите се загрижени

Бела Хадид е алармантно слаба!

Една од најисчекуваните модни ревии во една година, дефинитивно е ревијата на Викторија Сикрет. Да стане ангел на Викторија Сикрет…