„МИЛИОН МИЛЈИ ВРЕМЕ“ ЗА СТАРТ НА МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕНастани

„МИЛИОН МИЛЈИ ВРЕМЕ“ ЗА СТАРТ НА МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ

Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, вчеравечер започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат…

Ова се новите снаи за слободните синови на Лепа БренаШоу бизнис и трач
Секоја би сакала да биде со нив

Ова се новите снаи за слободните синови на Лепа Брена

Катарина Живковиќ не се двоумела јавно да изјави дека би сакала и та да стане член на семејството Живојиновиќ. Таа…

Џенифер Лопез во едно поинакво изданиеШоу бизнис и трач
НЕМА ПАУЗА ЗА НЕА

Џенифер Лопез во едно поинакво издание

Џенифер Лопез не ги прескокнува тренинзите, а нејзината фигура е доказ за тоа. Mузичката и филмска ѕвезда беше фотографирана додека…

Рада Манојловиќ купува стан во БелградШоу бизнис и трач

Рада Манојловиќ купува стан во Белград

Една од најпопуларните српски пејачки Рада Манојловиќ, која живее во Белград како потстанар, одлучи да си купи стан во главниот…

Тајра Бенкс во непрепознатливо издание на улица.Шоу бизнис и трач

Тајра Бенкс во непрепознатливо издание на улица.

Тајра Бенкс била уловена во опуштено издание на улица. Немаме често прилика познатите дами да ги видиме во опуштено издание…

Анастасија Ражнатовиќ со момчето ја прослави Ноќта на вештеркитеШоу бизнис и трач
Оригинални костуми и двајцата

Анастасија Ражнатовиќ со момчето ја прослави Ноќта на вештерките

Анастасија Ражнатовиќ за Ноќ на вештерките избрала да биде лик од стриповите, па се облекла во зелен фустан и ставила црвена…

Џастин Бибер со нова фризураШоу бизнис и трач
Баш му стои

Џастин Бибер со нова фризура

Џастин Бибер одлучи да промени сè што може во животот. Тој тајно се ожени со модел, а сега и неговиот…

Меган Маркл препозна обожавателка од Инстаграм па и пријдеШоу бизнис и трач
Епа браво

Меган Маркл препозна обожавателка од Инстаграм па и пријде

Меган Маркл и принцот Хари, последниве денови ги поминаа во Нов Зеланд, во склоп на својата прва кралска турнеја. Каде…

Каролина Гочева ја краси насловната на Unique магазинШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Каролина Гочева ја краси насловната на Unique магазин

Нашата дива,нашето македонско девојче со својата прекрасна насмевка,најнежната дама на македонската музичка сцена,Каролина Гочева ја краси насловната страна на познатиот…

Кајли Џенер се маскираше во БарбиШоу бизнис и трач
ХМММ...

Кајли Џенер се маскираше во Барби

Кајли Џенер,една од сестрите од реалното шоу ,,Во чекор со Кардашијан” има нова фотосесија. Таа се „маскира“ како барбика.Фотографиите предизвикаа…