Џенифер Анистон се враќа на малите екраниМузика и филм
НЕШТО НОВО СЕ СНИМА

Џенифер Анистон се враќа на малите екрани

Џенифер Анистон се враќа на мали екрани – за големи пари! Актерката, која се прославо како Рејчел Грин во ,,Пријатели”,…

Деми Ловато ќе остане во болница до крајот на годинатаШоу бизнис и трач
ДРЖИМЕ ПАЛЦИ ЗА БРЗО ОЗДРАВУВАЊЕ

Деми Ловато ќе остане во болница до крајот на годината

Деми Ловато е “чиста” деведесет дена и планира да остане на лекување до крајот на годината. Извор близок до пејачката…

Парис Хилтон се мажиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Парис Хилтон се мажи

Познатата американската бизнисменка Парис Хилтон, ќе се мажи. -Следната година ќе се мажам. Порано сакав да останам сама, но кога…

И Адријана Лима се маскираше за ХаловинШоу бизнис и трач
КРЕАТИВНА Е

И Адријана Лима се маскираше за Халовин

Убавиот ангел на Victoria’s Secret се маскираше заедно со двете слатки ќеркички Валентина и Сиена и нејзиното момче Метин Хара.…

Сестрите Кардашијан како ангели на Victoria’s Secret за ХаловинШоу бизнис и трач
ЗГОДНИ СЕСТРИ

Сестрите Кардашијан како ангели на Victoria’s Secret за Халовин

Екипата која стои зад ревиите на Victoria’s Secret им позајми на сестрите Кардашијан и Џенер дел од своите ангелски крилја…

Во Македонија ќе се бираат мажи на годинатаНастани

Во Македонија ќе се бираат мажи на годината

Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот ќе се одржи на…

SKOPJE DESIGN WEEK ПО ОСМИ ПАТ ВО НОЕМВРИНастани

SKOPJE DESIGN WEEK ПО ОСМИ ПАТ ВО НОЕМВРИ

Осум годишно искуство кое го донесе македонскиот дизајн на едно поинакво ниво, основањето на меѓународната платформа за дизајнери – Balkan…

Каролина со нов видеозапис за „Бели цветови“Музика и филм
НАШЕТО МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ

Каролина со нов видеозапис за „Бели цветови“

Каролина Гочева го објави спотот за песната „Бели цветови“, која е дел од нејзиниот најнов албум „Извор“. „Драги мои, со…

Apple ни го претстави новиот MacBook AirМобилни и технологија

Apple ни го претстави новиот MacBook Air

Американскиот технолошки гигант Apple конечно го претстави новиот модел на MacBook Air кој што сега пристигнува со познатиот „Ретина“ дисплеј.…

Како британската убавица Кели Брук го завела сегашното момче?!Шоу бизнис и трач
делуваат среќно

Како британската убавица Кели Брук го завела сегашното момче?!

Кели Брук (38) е во врска со згодниот Џереми Париси, нешто повеќе од три години, а сега открила како започнала…