Запознајте го McLaren SpeedtailАвто-мото
лудница

Запознајте го McLaren Speedtail

Британски McLaren го претстави својот нов суперавтомобил, наследникот на легендарниот “F1” кој што го доби називот “Speedtail”. McLaren Speedtail е…

Научниците велат дека направиле реален приказ на светот, а мапата со која пораснавме не  ереалнаЗанимливости
страшно..

Научниците велат дека направиле реален приказ на светот, а мапата со која пораснавме не ереална

Повеќето географски мапи кои сме ги виделе се засновани на Маркаторова проекција – дури и “Google Maps” до неодамна ги…

“SD” мемориска картичка оди во заборав!Мобилни и технологија
врвни се

“SD” мемориска картичка оди во заборав!

Класичната “SD” мемориска картичка денес е практично неизоставен дел кај сите паметни телефони, но наскоро би можела да замине во…

Деле Али ја продолжи соработката со ТотенхемСпорт
Честитки..

Деле Али ја продолжи соработката со Тотенхем

Англискиот репрезентативец, Деле Али уште долго ќе го носи дресот на премиерлигашот Тотенхем, a oваа информацијата денеска дојде до клубот…

14 тројки за 27 минути на Клеј ТомпсонСпорт
еден и единствен

14 тројки за 27 минути на Клеј Томпсон

Вчерашниот натпревар меѓу екипите на Голден Стејт Вориорс и Чикаго Булс ќе биде запишан во кошаркарската историја. Иако актуелниот шампион…

Аријана блесна на сцената по сите случувањаШоу бизнис и трач
Се посилна

Аријана блесна на сцената по сите случувања

Аријана Гранде мина низ тежок период, но на сцената се појави поблескава од кога било. Аријана поминуваше низ тежок период со…

Не пијте кафе во ова времеЗдравје и Фитнес

Не пијте кафе во ова време

Нутриционисти откриваат кога во текот на денот треба да избегнуваме да пиеме кафе. Кафето е еден од најпопуларните пијалаци ширум…

Меган го победи Хари во фрлање чизмиШоу бизнис и трач
Баш слатко

Меган го победи Хари во фрлање чизми

Принц Хари и Меган Маркл денеска во Оукланд, Нов Зеланд, се натпреваруваа во фрлање гумени чизми и таа победи. „Немаше…

И животот со Кајне Вест и е малтретирање на Ким, само поради оваа работаШоу бизнис и трач

И животот со Кајне Вест и е малтретирање на Ким, само поради оваа работа

Од една епизода на реалното шоу Keeping Up with Kardashians, каде Ким сподели угнетувачки информации за време на разговор со…

Емина Јаховиќ на семејна прослава со Садетин СаранШоу бизнис и трач
Опа..

Емина Јаховиќ на семејна прослава со Садетин Саран

Садетин Саран ја одвел Емина Јаховиќ на семејна прослава, каде таа ги запознала неговите најблиски, а сите веднаш ја прифатиле.…