ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.10.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

6 научно потврдени совети за подобра исхранаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

6 научно потврдени совети за подобра исхрана

Подобра исхрана значи побрзо ослободување од вишокот масти и подобри целокупни фитнес резултати, но воедно е и најтешкиот аспект од…

Реал Мадрид официјално го прекина договорот на Жулен Лопетеги!Спорт
Ексклузивно

Реал Мадрид официјално го прекина договорот на Жулен Лопетеги!

Реал Мадрид и официјално вечерва го прекина договорот на Жулен Лопетеги како тренер на кралскиот клуб. Ова се најавуваше уште…

ЛА Галакси нема да се натпреварува во плеј-оф разигрувањетоСпорт
Разочарување

ЛА Галакси нема да се натпреварува во плеј-оф разигрувањето

Златан Ибрахимовиќ и ЛА Галакси беа до чекор на плеј-оф разигрување во МЛС лигата во САД. Во меч против тимот…

Маурисио Сари руши рекорди во Челзи!Спорт
Рекорд

Маурисио Сари руши рекорди во Челзи!

Маурисио Сари, постави нов рекорд за англискиот тим Челзи, кој никогаш во својата историја немал серија без пораз во првите…

30 прекрасни филмови врз основа на вистинска приказнаМузика и филм

30 прекрасни филмови врз основа на вистинска приказна

Понекогаш вистината е непозната отколку фикцијата.  1. The King’s Speech (2010) 2. Out of Africa (1985) 3. Ray (2004) 4. Catch…

Анастасија Ражнатовиќ на свадба се појави со момчетоШоу бизнис и трач
Совршен пар

Анастасија Ражнатовиќ на свадба се појави со момчето

Анастасија Ражнатовиќ со момчето заминала во Црна Гора за да присуствува на свадба кај еден нејзин пријател. Анастасија за првпат…

Кети Пери во тесен латекс фустан го прослави 34. роденденШоу бизнис и трач
Згодничка е

Кети Пери во тесен латекс фустан го прослави 34. роденден

Кети Пери се појави во невообичаено тесен фустан од латекс, кој ги откри сите нејзини облини. Кети Пери е фатена…

Голем број пеачи ќе настапат на концертот во чест на Тоше ПроевскиМузика и филм

Голем број пеачи ќе настапат на концертот во чест на Тоше Проевски

Каролина Гочева и сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ се македонските изведувачи кои ќе настапат на концертот посветен на Тоше…

Меѓу загинатите во Лестер e и некогашната прва придружничка на мис ТајландШоу бизнис и трач
Тажно

Меѓу загинатите во Лестер e и некогашната прва придружничка на мис Тајланд

Англиските медиуми ги објавија имињата на загинатите во хеликоптерската несреќа која се случи по натпреварот меѓу Лестер и Вест Хем во…