Елизабет Харли колку постара толку позгоднаШоу бизнис и трач

Елизабет Харли колку постара толку позгодна

Елизабет Харли уште еднаш покажа дека е како виното, што постара таа е се поубава. 53-годишната Харли нема проблем да…

Хајди Клум со невообичаен црвен фустанМузика и филм

Хајди Клум со невообичаен црвен фустан

Хајди Клум едноставно не прави грешки кога станува збор за модни комбинации за црвениот тепих. Хајди не се плаши да…

Џони Деп ја завршил кариерата како пиратот ЏекМузика и филм
Нема да е исто без него

Џони Деп ја завршил кариерата како пиратот Џек

Џони Деп ја завршил кариерата како пиратот Џек Спероу. Тој беше главната ѕвезда на „Пирати од Карибите“ во последните 15…

Шинед О’Конор прејде во ислам, сега е Шухада ДавитШоу бизнис и трач

Шинед О’Конор прејде во ислам, сега е Шухада Давит

Пејачка Шинед О’Конор ги извести на Твитер своите фанови дека ја сменила верата , каде го напишала и своето ново…

Пилотот на авионот во кој биле Меган и Хари донел чудна одлукаШоу бизнис и трач
Се добро поминало

Пилотот на авионот во кој биле Меган и Хари донел чудна одлука

За време на слетувањето на авионот во кој биле Меган Маркл и принцот Хари во Сиднеј, се случувала вистинска драма.…

Miss Grand International 2018 се онесвести на сцената при доделување на титулатаМода и убавина
Се случува

Miss Grand International 2018 се онесвести на сцената при доделување на титулата

Вистински пекол се случуваше за време на прогласувањето на Miss Grand International 2018 откако прогласената мисица се онесвести на сцената.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.10.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи#Убав живот
Идеално модерно

Идеалното поткровје дизајнирано за модерните мажи

Традиционалната зграда во Монтреал, Канада, неодамна била претворена од пожарникарска станица во стамбена зграда. Архитектот Манон Белангер го прифатил предизвикот…

Џенаро Гатузо ќе биде заменет од Арсен Венгер!?Спорт
Шокантно

Џенаро Гатузо ќе биде заменет од Арсен Венгер!?

Арсен Венгер би можел наскоро да го превземе Милан. Да потсетиме, Арсен Венгер е без ангажман од крајот на минатата…

Луис Хамилтон: Калкулации не ме интересираат!Авто-мото
Изјава

Луис Хамилтон: Калкулации не ме интересираат!

Луис Хамилтон даде интересна изјава во пресрет на неделната трка што ќе се вози во Мексико. Во Мексико дојдов со…