МАНУ ЧАО ВЕЧЕРВА ВО МКЦМузика и филм
ЗА 20 ГОДИНИ ТАКСИРАТ

МАНУ ЧАО ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

Пред официјалниот старт на јубилејната 20-та едиција, ТАКСИРАТ Фестивал ВЕЧЕРВА ја повикува својата публика и пријателите на ТАКСИРАТ ДРУЖБА во…

GIBONNI на ALL YOU NEED IS LOVE festival!Музика и филм

GIBONNI на ALL YOU NEED IS LOVE festival!

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви најавуваме: најголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.10.2018

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

Запознајте ја прекрасната Италијанка Сузана КанзијанУбавици
Прекрасна

Запознајте ја прекрасната Италијанка Сузана Канзијан

Сузана Канзијан е 27 годишна фотомоделка од Италија, која воодушевува во секој поглед. Кариерата ја започнала во 2012 година во…

Леброн Џејмс задоволен по првата победа во новата сезонаСпорт
Изјава

Леброн Џејмс задоволен по првата победа во новата сезона

Кошаркарите на ЛА Лејкерс ја запишаа и официјално првата победа во новата НБА сезона, на гостувањето кај Феникс Санс (131:113).…

Џенифер Гарнер има ново момчеШоу бизнис и трач
со среќа!

Џенифер Гарнер има ново момче

Џенифер Гарнер, 46-годишната актерка,на почетокот на месецот конечно се разведе од актерот Бен Афлек, со кој беше во брак од…

Објавен тимот со кој Македонија ќе настапи на вечерашниот дуел со ТурцијаСпорт
Официјално

Објавен тимот со кој Македонија ќе настапи на вечерашниот дуел со Турција

Раул Гонзалез го објави тимот со кој Македонија ќе настапи на вечерашниот дуел со Турција во Битола. Четирите имиња кои…

Xiaomi Mi Mix 3, со лизгачки механизам на предната камераМобилни и технологија
добре дојде на пазарот

Xiaomi Mi Mix 3, со лизгачки механизам на предната камера

Xiaomi го претстави својот нов паметен телефон Mi Mix 3 кој е најновиот член на серијата флегшип телефони. Станува збор…

Македонија остана на истото 68 место на ФИФАНастани
толку се можеше

Македонија остана на истото 68 место на ФИФА

Македонија по извојуваната победа дома од 4-1 против Лихтенштајн и еден сериозен пораз од Ерменија во групата „4“ од Лигата…

Самсунг ни најавува лаптоп со екран на преклопувањеМобилни и технологија
алал да им е

Самсунг ни најавува лаптоп со екран на преклопување

Самсунг веќе подолг период го развива првиот паметен телефон со флексибилен екран на преклопување, а сега се појави информација дека…