Дејан Миличевиќ имал мозочен ударШоу бизнис и трач
Брзо оздравување

Дејан Миличевиќ имал мозочен удар

Дејан Миличевиќ имал мозочен удар. За среќа, тој е добро и се наоѓа во белградска болница. Тој оваа информација ја…

Докторите се борат за животот на Дарко ЛазиќШоу бизнис и трач

Докторите се борат за животот на Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ, кој утринава доживеа страшна несреќа на автопат во Србија, шест години нема возачка дозвола, а во моментите додека…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.10.2018

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

Запознајте ја божицата ЕрикаУбавици
Божица

Запознајте ја божицата Ерика

Ерика Јардим е на почеток на својата манекенска кариера и доаѓа од Мајами. Според нејзиното секси тело и бројот на…

Месут Озил ја надмина кризата и повторно се наметна како лидер на АрсеналСпорт
Добра серија

Месут Озил ја надмина кризата и повторно се наметна како лидер на Арсенал

Германскиот репрезентативец Месут Озил изгледа ја надмина кризата и лошата форма и повторно се наметна како лидер на Арсенал. Синоќа…

Донесена конечна одлука од раководството на НБА лигата по тепачката во ЛАСпорт
Казна

Донесена конечна одлука од раководството на НБА лигата по тепачката во ЛА

Брендон Инграм е суспендиран на четири натпревари, а неговиот колега Ражон Рондо нема да игра само еден натпревар, додека кошаркарот…

Марсело сакал да се пресели во Јувентус!?Спорт
Шпекулација

Марсело сакал да се пресели во Јувентус!?

Марсело побарал од раководството да му дозволи трансфер во Јувентус, каде што летово се пресели неговиот голем пријател Кристијано Роналдо,…

Нова формација со која ќе го напаѓа Манчестер ЈунајтедСпорт
добра стратегија

Нова формација со која ќе го напаѓа Манчестер Јунајтед

Фудбалерите на Јувентус вечерва во рамките од третото коло од Лигата на шампионите ќе играат против Манчестер Јунајтед. „Старата дама“…

Кои се најпродаваните телефони на светот во периодот од 1992 до 2017 годинаМобилни и технологија
чипичани

Кои се најпродаваните телефони на светот во периодот од 1992 до 2017 година

Мобилните телефони се присутни на пазарот речиси четири децении и станаа најкористените електронски уреди на светот. Секако, не сите телефони…

ЛА Лејкерс повторно поразени!Спорт
тоа е..

ЛА Лејкерс повторно поразени!

Кошаркарите на ЛА Лејкерс се уште се без победа од почетокот на сезоната. Лејкерс имаат три порази, откако изминатата нов,…