ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.10.2018.

ОВЕН Ниту односот со деловните соработници ниту односот со шефовите денес ќе биде лесен. По извесно е дека ќе се…

Убавица која ќе ви го разубави денот!Убавици
Преубава

Убавица која ќе ви го разубави денот!

Стомачните и силните мускули не ја имаат сокриено женственоста на фитнес гуруто Еријана Бланко. Со тоа се согласуваат и милионите…

Еден Азар станува најплатен фудбалер во историјата на Челзи!?Спорт
Шпекулација

Еден Азар станува најплатен фудбалер во историјата на Челзи!?

Раководството на Челзи планира наскоро да го направи Еден Азар најплатен фудбалер во историјата на клубот. Англиските медиуми објавија дека…

Марк Маркез ја освои петтата МотоГП титула!Авто-мото
Доминација

Марк Маркез ја освои петтата МотоГП титула!

Марк Маркез ја освои титулата во МотоГП шампионатот, победувајќи на трката возена утринава во Јапонија, по која има недостижна предност…

Алегри по киксот со Џенова – Ова е лекција за насСпорт
Оправдување

Алегри по киксот со Џенова – Ова е лекција за нас

Јувентус првпат сезонава не победи во Серија А откако одигра само 1:1 на домашен терен против Џенова. Старата дама одигра…

Емили Ратајковски повторно ги покажа своите бујни атрибутиШоу бизнис и трач
прејака е

Емили Ратајковски повторно ги покажа своите бујни атрибути

Убавата манекенка Емили Ратајковски на голема радост на своите бројни фанови обожува да се фотографира со што помалку облека. Овој…

Дебел е 5,3 милиметри, дефинитивно тоа е најтенкиот мобилен телефон на светотМобилни и технологија
пердувче

Дебел е 5,3 милиметри, дефинитивно тоа е најтенкиот мобилен телефон на светот

Јапонската техно компанија Kyocera го произвела најтенкиот телефон на светот кој изгледа речиси како кредитна картичка. Станува збор за моделот…

Ријана одби да настапува на полувремето на SuperbowlШоу бизнис и трач
таа си знае зашто

Ријана одби да настапува на полувремето на Superbowl

NFL одби да ги коментира наводите дека пејачката Ријана одби да настапува на полувремето на Супербоул во знак на поддршка…

Пол Погба има отворена покана да се врати во ЈувентусСпорт
дали ќе се врати?

Пол Погба има отворена покана да се врати во Јувентус

Искусниот стопер на Јувентус, Џорџо Кјелини пред натпреварот со Манчестер Јунајтед ја подгреа атмосферата со една изјава поврзана со Пол…

„Ел Класико“ без Роналдо и Меси по цели 11 годиниАвто-мото
како ли ќе се одвива..

„Ел Класико“ без Роналдо и Меси по цели 11 години

Една од најголемите светски дерби пресметки е следната недела помеѓу Барселона и Реал Мадрид. Истото нема да биде толку многу…