ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.10.2018.

ОВЕН Очекувате поддршка од оние со кои работите и сте непријатно изненадени од повлекувањето на некои од вашите колеги од…

Необичното убаво лице на Сигна БелфиореУбавици
Необична

Необичното убаво лице на Сигна Белфиоре

Девојката со необично име е родена во 1995 во Стокхолм, а денес е фотомодел и заштитно лице на агенцијата “Stockholmsgruppen”.…

Ибрахимовиќ доминира во МЛС лигата!Спорт
Браво

Ибрахимовиќ доминира во МЛС лигата!

Златан Ибрахимовиќ игра како препороден во МЛС лигата оваа сезона. Тој откако пристигна во ЛА Галакси, успеа да го препороди…

Буфон: Мбапе ја заслужува Златната топка!Спорт
Изјава

Буфон: Мбапе ја заслужува Златната топка!

Се поблиску е доделувањето на престижната награда Златна топка во режија на Франс Фудбал, кој веќе објави дека има 30…

Настапите на Погба во Јунајтед се далеку од лоши како што луѓето кажуваатСпорт
Поддршка

Настапите на Погба во Јунајтед се далеку од лоши како што луѓето кажуваат

Уго Лорис упати зборови со кои му даде поддршка на фудбалерот на Манчестер Јунајтед. Погба е константно мета на критики…

Цеца со оваа модна комбинација се врати во 80-теШоу бизнис и трач
Тренди

Цеца со оваа модна комбинација се врати во 80-те

Светлана Цеца Ражнатовиќ од секогаш фасцинирала со својот стил на облекување. Неодамна Цеца имаше концерт во Германија каде се појавила…

Тесла се пофали со моторот по 1,6 милиони поминати километриАвто-мото
Како нов

Тесла се пофали со моторот по 1,6 милиони поминати километри

Tesla, американскиот производител на електрични автомобили, на социјалните мрежи се пофали со беспрекорен изглед на својот мотор по 1,6 милиони…

МАКЕДОНСКАТА КОМПАНИЈА ИНТЕРТЕК ЕДИНСТВЕН ПРЕТСТАВНИК НА BITZ & PRETZELS ФЕСТИВАЛОТ ВО  МИНХЕНПРЕС

МАКЕДОНСКАТА КОМПАНИЈА ИНТЕРТЕК ЕДИНСТВЕН ПРЕТСТАВНИК НА BITZ & PRETZELS ФЕСТИВАЛОТ ВО МИНХЕН

Од 29 септември до 1 октомври во Минхен се одржа најголемиот светски  фестивал за сопственици, инвеститори и старт-ап бизниси –…

Стигна првиот роденденски подарок за Лепа Брена од БобаШоу бизнис и трач
Вреден подарок

Стигна првиот роденденски подарок за Лепа Брена од Боба

Лепа Брена на 20-ти октомври ќе одржи роденденски концерт, но и на 21, земајќи предвид дека влезниците за првиот спектакл се…

Мајли Сајрус купува детска облекаШоу бизнис и трач
Дали е бремена?

Мајли Сајрус купува детска облека

Мајли Сајрус, според пишувањата на странските медиуми, и нејзиниот вереник актерот Лијам Хемсворт би можеле да станат родители. Мајли е…