ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.10.2018.

ОВЕН Овој ден од вас бара поголемо прилагодување кон луѓето со кои сте во контакт. Ќе мора да се обидете…

Лира најмногу сака да ја гледаме од овој аголУбавици
Секси

Лира најмногу сака да ја гледаме од овој агол

Лира најмногу сака да ја гледаме од овој агол. Лира Галор баш и нема некои посебни интереси, освен што е…

Подобрена здравствената состојба на Ники ЛаудаАвто-мото
Добри вести

Подобрена здравствената состојба на Ники Лауда

Ники Лауда добро се опоравува по операцијата на белите дробови и сега неговата здравствена состојба е подобрена и тој наскоро…

Арсен Венгер: се враќам на фудбалот од 1 јануари!Спорт
Мистериозен

Арсен Венгер: се враќам на фудбалот од 1 јануари!

Арсен Венгер, рекол дека на 1 јануари ќе му се врати на фудбалот, само што не прецизирал каква ќе му…

Претседателот на ПСЖ ги забранил сите контакти со Барселона!Спорт
Отворена војна

Претседателот на ПСЖ ги забранил сите контакти со Барселона!

Насер Ал Келаифи ги забранил сите контакти со раководството на Барселона во следните месеци. Тој се почувствувал навреден од изјавите…

Селена Гомез хоспитализирана во ментална болницаШоу бизнис и трач

Селена Гомез хоспитализирана во ментална болница

Од трансплантацијата на бубрег во 2017 година, Селена Гомез страда од емоционална криза и напади на паника: таа сега е…

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за новиот парфем на Paco RabanneМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за новиот парфем на Paco Rabanne

Првата фотографија од кампањата, Ратајковски ги сподели минатиот месец на својот Инстаграм профил кој има над 20 милиони следбеници.  Овојпат,…

Цеца и Анастасија со нови исти фризуриШоу бизнис и трач
МАЈКА И ЌЕРКА

Цеца и Анастасија со нови исти фризури

Викендов Анастасија Ражнатовиќ ја изненади јавноста постирајќи фотогарфија на која се појави со сосема поинаква фризура. Имено, малата на Цеца,…

Јелена Карлеуша се појави со стајлинг од милион долариШоу бизнис и трач
СЕКОГАШ УНИКАТНА

Јелена Карлеуша се појави со стајлинг од милион долари

Јелена Карлеуша, откако го минуваше својот одмор на Малдиви, каде беше со својот сопруг Душко Тошиќ и нејзините ќерки Атина…

Драстична, неверојатна трансформација на глумицата за филмот “Destroyer”Музика и филм
непрепознатлива

Драстична, неверојатна трансформација на глумицата за филмот “Destroyer”

Актерката Никол Кидман драстично го промени изгледот за потребите на снимањето на новата драма “Destroyer” во која глуми уморна и…