ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.10.2018.

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Жежок ден, жешка БританиУбавици
Заводлива

Жежок ден, жешка Британи

Британи Бингер е права американска каубојка. Потекнува од Охајо, а на многумина од вас можеби ви е позната од некои…

Арон Ремзи нема да го продолжи договорот со Арсенал !?Спорт
Шпекулација

Арон Ремзи нема да го продолжи договорот со Арсенал !?

Арон Ремзи е подготвен да се пресели во еден од ривалите на Арсенал. На 27 годишниот велшки интернационалец договорот со…

Мајлс Тарнер ќе потпише нов четири годишен договор!Спорт
Заслужено

Мајлс Тарнер ќе потпише нов четири годишен договор!

Мајлс Тарнер ќе потпише нов четири годишен договор со клубот објави новинарот Шемс Чаранија. Тарнер е еден од најдобрите млади…

Втор пораз во низа за ВардарСпорт
Лош ден

Втор пораз во низа за Вардар

Вардар по првиот сезонски пораз во Лигата на шампионите викендов од Кјелце, денес забележа втор неуспех во низа. Црвено-црните попладнево…

Што се крие зад стиховите на песната „Соба за тага“ на Тоше Проески?Шоу бизнис и трач

Што се крие зад стиховите на песната „Соба за тага“ на Тоше Проески?

Еден од најголемите хитови на нашиот Тоше Проески е музичката нумера насловена „Соба за тага“. До сега, оваа музичка нумера…

Џастин Бибер во тага поради состојбата на неговата поранешна девојкаШоу бизнис и трач
Љубов

Џастин Бибер во тага поради состојбата на неговата поранешна девојка

Селена Гомез беше хоспитализирана после емотивниот слом кој го доживеа пред неколку денови. Пејачката заврши во психијатриска болница каде е…

Почина Пол Ален, основач на компанијата МајкрософтШоу бизнис и трач
Голема загуба

Почина Пол Ален, основач на компанијата Мајкрософт

Пол Ален, кој заедно со Бил Гејтс е основач на компанијата Мајкрософт, почина на 65 години по компликации од рак…

Мел Би ја објави автобиографијата со сочни деталиШоу бизнис и трач
Сите имаат свои грешки

Мел Би ја објави автобиографијата со сочни детали

Мел Би ја објави автобиографијата, која според многумина содржи досега непознати и сочни детали од нејзиниот приватен живот. Книгата е…

Неверојатниот концепт на Porsche!Авто-мото
повеќе од луксуз

Неверојатниот концепт на Porsche!

Porsche одлучи да започне со производство на ретро концептот на 911 Speedster, кој светот имаше можност за прв пат да…