ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.10.2018.

ОВЕН Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но…

Необична руска убавица која освојува со својот шармУбавици
Жешка

Необична руска убавица која освојува со својот шарм

Жешката Русинка Јулија Јарошенко сака да живее на релација Москва – Санкт Петербург – Киев, а својата љубов кон патувањата…

Ајнтрахт на интересен начин му го честиташе роденденот на Нико КовачСпорт
Честитка

Ајнтрахт на интересен начин му го честиташе роденденот на Нико Ковач

Ајнтрахт Франкфурт на интересен начин му честиташе роденден на својот поранешен тренер со посебна порака. Тој е тренер кој е…

Марко Верати: Не ни е прв пат некого да победиме со пет разлика!Спорт
Изјава

Марко Верати: Не ни е прв пат некого да победиме со пет разлика!

Француските медиуми и натаму тврдат дека натпреварот помеѓу ПСЖ и Црвена Звезда во групната фаза од Лигата на шампионите бил…

Мохамед Салах повторно се повреди!Спорт
Неизвесност

Мохамед Салах повторно се повреди!

Мохамед Салах се повреди, по што веднаш во текот на вчерашниот ден се вратил во Ливерпул. Засега не се знае…

Љубовни совети од Мерлин МонроЗанимливости
Си знаеше жената

Љубовни совети од Мерлин Монро

Мерилин Монро е една од најсексипилните жени во историјата на шоу-бизнисот. Покрај тоа, таа е позната и по нејзиниот бурен…

Google знае многу повеќе од што мислитеМобилни и технологија
Се на изволте

Google знае многу повеќе од што мислите

Колку и да сте свесни за фактот дека Google знае повеќе за вас оттколку што мислите, сепак ќе ве изненадат…

Кети Пери најави пауза од работата на неодредено времеШоу бизнис и трач
Ја чекаме побрзо назад

Кети Пери најави пауза од работата на неодредено време

Кети Пери најави пауза од работата на неодредено време. Некои делови од животот ги занемарила поради кариерата која ја започнала…

Бехати Принслу се враќа на модната пистаМода и убавина
Ангелче

Бехати Принслу се враќа на модната писта

По двегодишно отсуство од модна писта, Бехати Принслу се враќа во годинашниот спектакл на Викторија Сикрет во Њујорк. Моделот изненадувачки…

Во првиот филм Бред Пит глумеше син на Милена ДравиќШоу бизнис и трач
Филмски син

Во првиот филм Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред Пит ја оствари во црногорскиот филм „Темната страна на сонцето”, во кој глумеше…