ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.10.2018

ОВЕН Размислувате за можностите за реновирање или уредување во домот. Сакате домашната атмосфера да ви биде пријатна и удобна. Ако…

Убавица од Романија е во потрага по слава!Убавици
Сексипилна

Убавица од Романија е во потрага по слава!

Каталина Елефтериу, во потрага по своите 5 минути слава, од Романија се вивна високо во светот. Нема нешто што лошо…

Борна Чориќ го совлада големиот фаворит Роџер Федерер!Спорт
Изненадување

Борна Чориќ го совлада големиот фаворит Роџер Федерер!

Борна Чориќ дојде до финалето на АТП турнирот во Шангај, Кина, совладувајки го големиот фаворит Роџер Федерер. По одработеното полуфинале…

Мик е нов светски шампион во Формула 3!Авто-мото
Крвта не е вода

Мик е нов светски шампион во Формула 3!

Мик Шумахер денеска на втората трка во Хокенхајм го освои второто место што му беше доволно на една трка пред…

Кадиров го награди Кабиб Нурмагомедов со нов автомобил!Спорт
Браво

Кадиров го награди Кабиб Нурмагомедов со нов автомобил!

Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров го примил UFC борецот Кабиб Нурмагомедов, откако овој Дагестанец го одбранил шампионскиот појас во лесна категорија.…

Новата опција на Вибер овозможува измени на сите испратени пораки.Мобилни и технологија

Новата опција на Вибер овозможува измени на сите испратени пораки.

Ако редовно ја користите Вибер апликацијата, новата „Edit“ функција може да ви биде многу корисна. Таа овозможува да ја измените…

Личните податоци на половина милион корисници на Google Plus биле во опасностМобилни и технологија
Замина во историјата

Личните податоци на половина милион корисници на Google Plus биле во опасност

Социjалната мрежа Google Plus ќе биде ставена вон функција, откако во март беше откриена аномалија, што можеби ги изложила на опасност…

Јелена Карлеуша се соблече топлес на МалдивитеШоу бизнис и трач
Презгодна

Јелена Карлеуша се соблече топлес на Малдивите

Јелена Карлеуша веќе неколку дена е на нејзиниот заслужен одмор на Малдивите. Јелена заедно со сопругот Душко Тошиќ и ќерките…

Лажната вест за смртта го шокираше регионот, Вељко Ражнатовиќ се огласиШоу бизнис и трач
Сешто има

Лажната вест за смртта го шокираше регионот, Вељко Ражнатовиќ се огласи

Лажните вести за смрт на познати личности со години наназад се шират по интернет просторот, а во босанските медиуми се…

Внука на кралица Елизабета Втора се омажиШоу бизнис и трач
Честито

Внука на кралица Елизабета Втора се омажи

Внука на британската кралица Елизабета Втора, Принцезата Јуџинија, во замокот Виндзор кажа судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во…