ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.10.2018.

ОВЕН Деловната средба поттикнува атмосфера на психолошка тензија или во настојување да се промени нечие мислење. Во деловното ривалство со…

Жешка нордиска убавицаУбавици
Нордиска убавица

Жешка нордиска убавица

Швеѓанките важат за прекрасни девојки. Вистински доказ за тоа е нордиската убавица, Ана Нистром. Ана е Фитнес блогерката, која има…

Алегри: Време е да освоиме и пехар во Лигата на шампионитеСпорт
Изјава

Алегри: Време е да освоиме и пехар во Лигата на шампионите

Масимилијано Алегри најави дека оваа сезона неговата екипа ќе атакува на нов трофеј. По освојувањето на седум титули во Серија…

Зинедин Зидан во Баерн Минхен !?Спорт
Шпекулација

Зинедин Зидан во Баерн Минхен !?

Баерн Минхен сериозно размислува да му врачат отказ на тренерот Нико Ковач, пишува Билд.   Баерн лошо ја отвори новата…

Кристијан Дисингер потпиша две годишен договор со ракометниот клуб ВардарСпорт
Трансфер

Кристијан Дисингер потпиша две годишен договор со ракометниот клуб Вардар

Кристијан Дисингер е ново име во редовите на ракометниот клуб Вардар. Германскиот репрезентативец со црвено-црните потпиша две годишен договор. Дисингер…

Синот и снаата на Цеца со провокативна фотографија ги возбудија фановитеШоу бизнис и трач
ЉУБОВ!

Синот и снаата на Цеца со провокативна фотографија ги возбудија фановите

Вељко Ражантовиќ и Богдана Родиќ не се разделуваат и уживаат во својата љубов, а секој момент го забележуваат со заеднички…

Нина Бадриќ е дама со стилШоу бизнис и трач
ТАА САМО ГО ПОТВРДУВА ТОА!!!

Нина Бадриќ е дама со стил

Хрватската пејачка Нина Бадриќ летото најмногу го помина во работна атмосфера одржувајќи концерти по регионот. Исто така, Нина го објави…

Бела Хадид е екстравагантна убавица за арапскиот „Harper’s Bazaar“Мода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Бела Хадид е екстравагантна убавица за арапскиот „Harper’s Bazaar“

Бела Хадид е ѕвездата од октомвриското издание на „Harper’s Bazaar“ Арабија. „Бела е истовремено италијанска дива достојна за врвниот накит…

Емили Ратајковски приведенаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Емили Ратајковски приведена

Во Вашингтон се одржаа протести против Брет Кавано, кандидатот предложен од Доналд Трамп за Врховен судија на САД. На нив…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.10.2018

ОВЕН Дружењето што сте го организирале со вашиот партнер може да биде откажано во последен момент. Можеби нема да добиете…