Мбапе сакал да дојде во Барса!Спорт
Каква грешка

Мбапе сакал да дојде во Барса!

Поранешниот кандидат за претседател на Барселона Жозеп Марија Мингела откри денеска дека Килијан Мбапе многу лесно можел да стане играч…

Нов играч на Милан ќе стане 21-годишниот Лукас ПакуетаСпорт
Трансфер

Нов играч на Милан ќе стане 21-годишниот Лукас Пакуета

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, го договорил првото засилување за јануарскиот преоден рок. Нов играч на Милан ќе стане 21-годишниот…

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт#Убав живот

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф…

Рита Ора e првата жена на насловната страница на арапскиот „Esquire“Мода и убавина
ИМА И ЗОШТО

Рита Ора e првата жена на насловната страница на арапскиот „Esquire“

Арапското издание на „Esquire“ првпат става на својата насловна страна една жена, Рита Ора. Светски познатата пејачка, сними секси фото-сесија…

Земјата до 2030 година ја очекува драстично глобално загревањеЗанимливости
страшно..

Земјата до 2030 година ја очекува драстично глобално загревање

Животот кој го живееме ќе мора радикално да се промени со цел да ги спречиме најлошите последици од климатските промени…

На кои стадиони не може да се снајде Џанлуиџи Буфон?Спорт
перфектен голман

На кои стадиони не може да се снајде Џанлуиџи Буфон?

Најдобриот италијански голман Џанлуиџи Буфон и во 40-та година од својот живот брани без проблеми, па дури најавува дека ако…

Ќерката на поранешниот претседател на САД,Барбара Буш,се омажиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Ќерката на поранешниот претседател на САД,Барбара Буш,се омажи

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со…

Варшава го доби петтиот Audi City во светотАвто-мото
одлично добри

Варшава го доби петтиот Audi City во светот

Во салонски простор со помали димензии, но во срцето на Варшава, отворен е петтиот Audi City во светот. Виртуелната реалност…

Леванте со нов договор кон Барди!Спорт
наша гордост

Леванте со нов договор кон Барди!

Енис Барди повторно ја воодушеви шпанската спортска јаавност со ремек-делото од слободен удар кое го изрежира на мечот со Хетафе,…

Дали Мбапе и Нејмар го избегнуваат Кавани?Шоу бизнис и трач
не би требало

Дали Мбапе и Нејмар го избегнуваат Кавани?

Ѕвездите на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и Нејмар воопшто „не сакаат да играат“ со Единсон Кавани, вели последната анализа на…