Од бездомник стигнал до дневна заработувачка од 85.000 евра дневно!Шоу бизнис и трач
неверојатно добар

Од бездомник стигнал до дневна заработувачка од 85.000 евра дневно!

Британскиот музичар, Ед Ширан (27) е вистински доказ за тоа како човек од незавидна финансиска ситуација, може да стане милионер,…

Сестрата на Роналдо скокна во негова одбрана!Шоу бизнис и трач
Нормално!

Сестрата на Роналдо скокна во негова одбрана!

Кристијано Роналдо изминатиот период е под сериозен притисок поради обвинувањата и истрагата дека пред десет години наводно силувал девојка во…

Кој ќе ја добие „Златната топка” според обложувалниците?!Шоу бизнис и трач
добар коефициент

Кој ќе ја добие „Златната топка” според обложувалниците?!

Францускиот магазин „Франс фудбал“ денеска ја објави листата од 30 кандидати кои се номинирани за престижното признание „Златна топка“. Во…

Гол „проектил” од 40 метриСпорт
Алал да му е!

Гол „проектил” од 40 метри

Навидум обичен меч од Купот на Ирска меѓу екипите на ,,Корк Сити” и ,,Бохемијанс Даблин” каде домаќините водеа со 2:0…

Кристијан Греј ќе стане татко по трет патШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Кристијан Греј ќе стане татко по трет пат

Семејството на Џејми Дорнан и Амелија Варнер ќе се прошири за уште еден мал член. Славниот пар го очекува своето…

Адријана Лима изгледа совршено во новата кампања за MaybellineМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Адријана Лима изгледа совршено во новата кампања за Maybelline

37-годишната Бразилка позираше на улиците низ Њујорк во монохроматска комбинација. Адријана Лима изгледаше шармантно пред камерите на снимањето на кампања…

The Weeknd со романтични фотографии ѝ го честиташе роденденот на Бела ХадидШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

The Weeknd со романтични фотографии ѝ го честиташе роденденот на Бела Хадид

Бела Хадид наполни 22 години. За да ѝ го честита роденденот на својата сакана, The Weeknd сподели романтични фотографии и…

Аделина Тахири прозбори за бракотШоу бизнис и трач

Аделина Тахири прозбори за бракот

Пејачката Аделина Тахири неодамна се оствари во улогата на мајка и на свет го донесе првото свое дете, синот Џон.…

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ купуваат станШоу бизнис и трач
НОРМАЛНО...

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ купуваат стан

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ во март ќе станат родители на нивното прво дете, односно син. Пејачката ги откажа сите…