ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.10.2018.Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.10.2018.

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Просечна, но сепак совршенаУбавици
Совршена

Просечна, но сепак совршена

Наташа Вагнер (35) е манекенка од Лос Анџелес, а веќе 14 години работи како фит модел за најпознатите брендови на…

Тјери Анри е нов предводник на Астон Вила !?Спорт
Шпекулација

Тјери Анри е нов предводник на Астон Вила !?

Тјери Анри е пред промоција како нов предводник на Астон Вила. Французинот е најголем фаворит за наследник на Стив Брус…

Лотар Матеус смета дека Ковач не е воопшто виновенСпорт
Изјава

Лотар Матеус смета дека Ковач не е воопшто виновен

Баерн Минхен е во голема резултатска криза, а секако, на најголем удар моментално е тренерот Нико Ковач. Сепак, иако Баерн…

Габриел Жезус е разочаран од одлуката на Пеп Гвардиола!Спорт
Незадоволен

Габриел Жезус е разочаран од одлуката на Пеп Гвардиола!

Габриел Жезус призна дека е разочаран од одлуката на Пеп Гвардиола да му го додели вчерашниот пенал против Ливерпул на…

Уапсен е Дејвид МоралесШоу бизнис и трач
По прописи

Уапсен е Дејвид Моралес

Дејвид Моралес е уапсен во Јапонија откако полицијата кај него пронашла помала количина на екстази, објавија странските медиуми. Портпаролот на…

Вељко објави фотографија од гробот на Аркан со емотивна поракаШоу бизнис и трач
Тажно

Вељко објави фотографија од гробот на Аркан со емотивна порака

Вељко Ражнатовиќ веќе со години живее без својот татко. Вељко на својот Инстаграм профил објави фотографија од гробот Жељко Ражнатовиќ…

Северина му го честиташе роденденот на својот свекорШоу бизнис и трач
Така треба

Северина му го честиташе роденденот на својот свекор

Северина, денеска на социјалните мрежи му го честиташе роденденот на својот свекор, пејачот Драган Којиќ Кеба. „Среќен роденден, те сакам…

Стивен Сигал го прекина интервјуто по прашање за наводното сексуално злоупотребувањеШоу бизнис и трач

Стивен Сигал го прекина интервјуто по прашање за наводното сексуално злоупотребување

Стивен Сигал го напушти интервјуто во емисија во живо откако водителката му постави прашање за обвинувањата за сексуално злоставување. Откако…

Бен Афлек проговори за алкохолизмотШоу бизнис и трач
БРАВО!

Бен Афлек проговори за алкохолизмот

Бен Афлек 40 дена се лекуваше од зависност од алкохол во центар за рехабилитација. Популарниот актер со порака им се…