Oceanco ја претстави својата нова јахтаЗанимливости
совршена

Oceanco ја претстави својата нова јахта

Компанијата Oceanco ја претстави својата долго очекувана нова јахта со должина од 90 метри. Станува збор за моделот Y717 кој…

Dell го претстави новиот AlienwareМобилни и технологија
одличен е

Dell го претстави новиот Alienware

Меѓу другото, новиот Alienware m15 на Dell може да се пофали со батеријата за која што од компанијата велат дека…

Стоилов во составот на Вардар за дуелот со Рајн НекарСпорт
лесна игра

Стоилов во составот на Вардар за дуелот со Рајн Некар

Стојанче Стоилов се враќа од повредата и ќе биде дел од денешниот натпревар од Лигата на шампионите меѓу Вардар и…

Запознајте ги прекрасните синови на БочелиШоу бизнис и трач
преубаво семејство

Запознајте ги прекрасните синови на Бочели

Синот, заедно со неговиот татко, италијанскиот пејач Андреа Бочели, го сними дуетот за песната “Fall On Me” каде тој пее на…

Ибрахимовиќ ќе се врати во Милан?Спорт
тоа е..

Ибрахимовиќ ќе се врати во Милан?

Низ италијанските медиуми се појави информацијата дека Милан посакува да донесе искусен квалитетен напаѓач во зимскиот преоден рок, односно сека…