ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.10.2018

ОВЕН Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате…

Запознајте ја манекенката која секогаш е подготвена за авантураУбавици
Совршени облини

Запознајте ја манекенката која секогаш е подготвена за авантура

Ејми Фоглман Розентал е плејбој зајачица, која воопшто не се срами да ги покаже своите совршени облини. Таа најави дека…

Фирмино:мислев дека нема да можам повеќе да гледам на едно окоСпорт
Непријатно

Фирмино:мислев дека нема да можам повеќе да гледам на едно око

Роберто Фирмино во текот на претходниот месец со соочи со многу непријатна повреда. Во дербито против Тотенхем противничкиот играч Вертонген…

Гризман е најдобар играч во светот!Спорт
Изјава

Гризман е најдобар играч во светот!

Антоан Грзман, синоќа одигра одличен меч против Бриж во Лигата на шампионите. Гризман со два гола и една асистенција го…

Адриен Рабио одби понуда од девет милиони евра!Спорт
Неизвесност

Адриен Рабио одби понуда од девет милиони евра!

Адриен Рабио ја одби и третата понуда од својот клуб ПСЖ да го продолжи договорот. Според последната понуда тој би…

Прес конференција на адвокатите на девојката која тврди дека Роналдо ја силувалШоу бизнис и трач

Прес конференција на адвокатите на девојката која тврди дека Роналдо ја силувал

Лариса Дрохобишер, една од адвокатите на Кетрин Мајорга, тврди дека нејзината клиентка е емоционално слаба и исплашена. Поради наводно силување…

Ферари за само „специјални“ 499 купувачиАвто-мото
ексклузивно добро

Ферари за само „специјални“ 499 купувачи

Ферари на саемот за автомобили во Париз соопшти дека своите нови модели “Monza SP1” и “SP2” ќе ги продава по…

Донирал 29.000 евра за спасување на повеќе од 200 кучињаШоу бизнис и трач
голем човек

Донирал 29.000 евра за спасување на повеќе од 200 кучиња

Членот на жирито и продуцент на емисијата „Јас имам талент“, Сајмон Кауел (58), донирал околу 29.000 евра во организацијата „Humane…

Нокиа го враќа “PureView”Мобилни и технологија
алал да им е

Нокиа го враќа “PureView”

Според гласините, наредниот „флегшип“ телефон на Нокиа би требало да ја носи ознаката “PureView”. Станува збор за ознака која што…

Познатата актерка стана мајка по трет пат!Шоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Познатата актерка стана мајка по трет пат!

Убавата Кејт Хадсон по трети пат стана мајка на девојче по име Рани Роуз. За славната актерка и нејзиното момче…