Анабела со нов изгледШоу бизнис и трач

Анабела со нов изглед

Анабела Атијас во гостувањето во емисијата кај Огнен Амиџиќ го покажа својот нов изглед. Таа ја сменила бојата и должината…

Вака принцезата Дајана дознала за најголемото предавство во живототШоу бизнис и трач

Вака принцезата Дајана дознала за најголемото предавство во животот

Во 1996. година принцезата Дајана и принцот Чарлс се развеле по 15 години брак. Без сомнение, една од главните причини…

Еве со каква чанта се пофали Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Си има стил

Еве со каква чанта се пофали Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша има гардеробер и аксесоар кој вреди цело богатство, а како што и самата вели – ни сама не…

Меган и Хари на првата посета на СасексШоу бизнис и трач
Прекрасен дочек

Меган и Хари на првата посета на Сасекс

Mеган Маркл и принцот Хари, кои по свадбата ги добија титулите Војвотка и Војвода од Сасекс, денес се во официјална…

Кристијано Роналдо се огласи во врска со обвинувањатаШоу бизнис и трач
Да му се верува?

Кристијано Роналдо се огласи во врска со обвинувањата

Кристијано Роналдо за првпат јавно се огласи откако беше обвинет дека ја силувал Кетрин Мајорга. „Категорично ги отфрлам таквите обвинувања…

Мел Гибсон ја подготвува преработката на еден од најпопуларните филмови во историјатаМузика и филм

Мел Гибсон ја подготвува преработката на еден од најпопуларните филмови во историјата

Мел Гибсон ја подготвува преработката на еден од најпопуларните вестерн филмови во историјата – „Дивата орда“ од 1969 година. Тој ќе биде ко-сценарист,…

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТАПРЕС

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

Во јавноста се појави лажна фејсбук страна која веќе два дена ја манипулира јавноста во името на Скопје Сити Мол…

Peugeot e-Legend е најсјајната ѕвезда во ПаризАвто-мото
одлични се

Peugeot e-Legend е најсјајната ѕвезда во Париз

Како што веќе најавивме, на Автосалонот во Париз, „Францускиот лав“ го прикажа импресивниот концепт под името e-Legend, кој комбинира две…

Барселона има голем проблем, изјави Ривалдо!Спорт
дали е во право?

Барселона има голем проблем, изјави Ривалдо!

Лионел Меси порача дека не смее да се паничи и дека нема простор за загриженот по трите кикса во низа…

BMW Series 3 официјално претставен во ПаризАвто-мото
МОЌНО

BMW Series 3 официјално претставен во Париз

BMW официјално ја претстави новата генерација на „Series 3“, која го носи индексот „G20“. Автомобилот се разликува од својот претходник…