ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.10.2018

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Таа е доказ дека природната убавина секогаш победуваУбавици
Природна убавина

Таа е доказ дека природната убавина секогаш победува

Британската глумица Џорџија Мај Фут е родена во 1991 година, во Манчестер. За прв пат се појавува на бритаската телевизија…

Тренерот на Вардар задоволен од своите играчиСпорт
Рутински

Тренерот на Вардар задоволен од своите играчи

Ракометарите на Вардар попладнево рутунски одиграа уште еден натпревар во СЕХА лигата и го совладаа шампионот на Србија Војводина со…

Победи за Манчестер Сити и Јувентус во групната фаза во ЛШСпорт
Резултати

Победи за Манчестер Сити и Јувентус во групната фаза во ЛШ

 Манчестер Сити конечно успеа да извојува победа во Лигата на шампионите. По серијата од четири порази граѓаните успеаја да слават…

Јан Облак е еден од најдобрите голмани во светот!Спорт
Браво

Јан Облак е еден од најдобрите голмани во светот!

Јан Облак, голманот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Словенија е еден од најдобрите во светот, а дека е тоа…

Второ издание на натпреварот во функционален фитнес – Fit GamesНастани

Второ издание на натпреварот во функционален фитнес – Fit Games

По успехот на минатогодишниот настан, организаторите на Fit Games повторно повикуваат на предизвик за проверка на физичката спремност во спортска,…

Меланија Трамп во најмодерната боја за оваа есенШоу бизнис и трач
Без модна утка

Меланија Трамп во најмодерната боја за оваа есен

Меланија пристигна видно расположена во Африка, облечена во најмодерната боја за оваа есен, но со нетипичен избор на чевли. Остана…

Брент Рај Фрасер во шоуто „Хрватска има талент“ црташе со полниот органШоу бизнис и трач
Woow

Брент Рај Фрасер во шоуто „Хрватска има талент“ црташе со полниот орган

Брент Рај Фрасер ги шокираше членовите на хрватското шоу „Хрватска има талент“ откако се појави гол на сцената. Тој со…

Лино Червар деновиве поминува низ тежок период од неговиот животШоу бизнис и трач
Ја има целата поддршка

Лино Червар деновиве поминува низ тежок период од неговиот живот

Лино Червар деновиве поминува низ тежок период од неговиот живот. Неговата сопруга 67- годишната Клаудија има тумор. „Ја водиме најтешката…

Карди Би уапсена во стриптиз-барШоу бизнис и трач
Драма е

Карди Би уапсена во стриптиз-бар

Карди Би е уапсена по тепачка во стриптиз-бар и обвинета за напад и нарушување на редот. Карди во барот имала…