Уште една контроверзна видео игра го освојува светотМобилни и технологија

Уште една контроверзна видео игра го освојува светот

Шестата сезона од мегапопуларната интернет игра „Фортнајт“ со голема брзина „ги навлекува“ кон себе децата од цел свет, што предивикува…

Lenovo повторно привлекува внимание со свитливиот телефонМобилни и технологија
Одличен е!

Lenovo повторно привлекува внимание со свитливиот телефон

Со цел и останатите да се забавуваат во октомври, компанијата Lenovo одлучи да го прикаже новиот флексибилен телефон. Доколку чувствувате…

Браво!

Серена Вилијамс се соблече и запеа стара хит песна

Серена Вилијамс, гола од струкот нагоре, со рацете преку градите, сензуално го запеа стариот хит на австралиската група The Divinyls…

Која е фаталната девојка на Илон Маск за која зборува цел свет?Шоу бизнис и трач
Интересно..

Која е фаталната девојка на Илон Маск за која зборува цел свет?

Илон Маск повеќе не е претседател на управата на Тесла, откако се спогоди на суд и беше обвинет за измама…

Саинз со обвинение кон Сироткин дека му ја уништил тркатаАвто-мото
дали е во право?

Саинз со обвинение кон Сироткин дека му ја уништил трката

Возачот на Рено, Карлос Саинз, го обвини својот колега од Вилијамс, Сергеј Сироткин, за сударот кој му ја уништил надежта…

Сергеј Милинковиќ-Савиќ вреди милиони – изјави Лотито!Спорт
Има и зошто..

Сергеј Милинковиќ-Савиќ вреди милиони – изјави Лотито!

За српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ и натаму има голем интерес на трансфер пазарот, а цената е меѓу највисоките. Се шпекулираше…

И Кристијано Роналдо обвинет за силувањеШоу бизнис и трач
Дали е вистина ова?

И Кристијано Роналдо обвинет за силување

33-годишната фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо се соочува со обвинение за силување од страна на Кетрин Мојорга, кое се случило во…

Анабела се плаши дека Луна ќе добие нервен слом кога ќе дознае дека се разведуваШоу бизнис и трач
Се уништија

Анабела се плаши дека Луна ќе добие нервен слом кога ќе дознае дека се разведува

Анабела Атијас поднела тужба за развод, а сега се огласила за прв пат околу тоа. Таа пред неколку дена доживеала…

Еди Марфи тајно се вериШоу бизнис и трач
Честито

Еди Марфи тајно се вери

Еди Марфи и неговата девојка Пејџ Бачер тајно се верија, само неколку недели откако открија дека ќе станат родители. Веста…

Падма Лакшми била силувана на 16 годиниШоу бизнис и трач
Греота

Падма Лакшми била силувана на 16 години

Падма Лакшми вели дека работела во трговски центар во предградието на Лос Анџелес кога запознала 23 годишен маж кој имал…