ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.09.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Каролина Чомистекова е втората Адријана ЛимаУбавици
Убава и паметна

Каролина Чомистекова е втората Адријана Лима

Каролина Чомистекова е поранешна убавица на Словачка, која после изборот, продолжи да се занимава со манекенство. Оваа дваесетгодишна убавица многу…

Без победник дербито помеѓу Челси и ЛиверпулСпорт
Мирољубиво

Без победник дербито помеѓу Челси и Ливерпул

Без победник на големото дерби на англискиот фудбал меѓу Челси и Ливерпул. Конечни 1-1 иако Челси до две минути пред…

Пол позиција за Валтери Ботас!Авто-мото
Браво

Пол позиција за Валтери Ботас!

Викендов се вози ГН на Русија, во градот Сочи каде најбрз денеска на квалификациите беше возачот на Мерцедес, Валтери Ботас.…

Објавен списокот на фудбалери на Аргентина за пријателските натпревариСпорт
Шокантно

Објавен списокот на фудбалери на Аргентина за пријателските натпревари

Привремениот селектор на Аргентина, Лионел Скалони, го објави списокот на фудбалери за пријателските натпревари против Ирак и Бразил. На списокот…

Конечно пристигнува првиот смартфон со 10 GB RAMМобилни и технологија
Го обожаваме!

Конечно пристигнува првиот смартфон со 10 GB RAM

Кинеското регулаторно тело TENAA издало сертификат за новата верзија на смартфонот Oppo Find X кој доаѓа со 10 GB RAM,…

Audi го открил новиот спортски SUV!Авто-мото
топ!

Audi го открил новиот спортски SUV!

Додека со нетрпение се чека новиот модел R8, Audi му го откри на светот малку поинаквиот “спортист” – SQ2. Најмалиот…

Наоми Кембeл и покажа на помладата Кендал Џенер каде и е местото!Шоу бизнис и трач
искусна е

Наоми Кембeл и покажа на помладата Кендал Џенер каде и е местото!

Дефинитивно не може ни да претпоставите што Наоми Кембeл мисли за Кендал Џенер. Во текот на гостувањето во емисијата “Watch…

Јунајтед го има најлошиот лигашки старт!Спорт
треба да се потрудат

Јунајтед го има најлошиот лигашки старт!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед доживеаа нов неуспех и претрпеа пораз на гостувањето во Лондон кај Вест Хем со 3-1. Со…

Вардар повторно се издвои на врвот на табелатаСпорт
среќно момци

Вардар повторно се издвои на врвот на табелата

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив Вардар запиша уште една победа во домашниот фудбалски шампионат, победа со која се издвои на врвот…