Џенифер Лопез на настап во Лас Вегас падна на сред сценаШоу бизнис и трач
Среќа задникот и е заштитен

Џенифер Лопез на настап во Лас Вегас падна на сред сцена

Џенифер Лопез на настап во Лас Вегас падна на сред сцена и тоа на задникот. За среќа задникот на популарната…

Ева Лонгорија не се разделува од тримесечното синчеШоу бизнис и трач
Среќа

Ева Лонгорија не се разделува од тримесечното синче

Ева Лонгорија не се разделува од тримесечното синче. Откако стана мајка насекаде го носи со себе малиот Сантијаго. Лонгорија го искористи…

Tајна врска на Емина Јаховиќ со 18 години постариот Садетин Саран ја заинтригирајавностаШоу бизнис и трач
Ахаа

Tајна врска на Емина Јаховиќ со 18 години постариот Садетин Саран ја заинтригирајавноста

Наводната тајна врска на Емина Јаховиќ и 18 години постариот Садетин Саран ја запали јавноста. Тазе разведената пејачка, според пишувањата…

Ова се придобивките од чајотЗдравје и Фитнес
Пречекате ја есента подготвени

Ова се придобивките од чајот

Пиењето чај е убава навика која ни овозможува да се релаксираме, но и која носи многу бенефити за нашето здравје…

Ова е свадбениот подарокот од кумата Милица Тодоровиќ за свадбата на Стеван АнѓелковиќШоу бизнис и трач
Најзабавна

Ова е свадбениот подарокот од кумата Милица Тодоровиќ за свадбата на Стеван Анѓелковиќ

Милица Тодоровиќ овој викенд беше кума на свадбата на пејачот Стеван Анѓелковиќ, а на церемонијата се појави со нејзиното момче…

Продуцентот на серијалот Војна на ѕвездите, Гери Курц починаШоу бизнис и трач
RIP

Продуцентот на серијалот Војна на ѕвездите, Гери Курц почина

Продуцентот на првите два филма од серијалот „Војна на ѕвездите“, Гери Курц починал во Лондон на 78 години, објави неговото…

Пристигнуваат новите GoPro Hero 7 акциски камериМобилни и технологија
Продажбата на трите нови камери на GoPro започнува на 27-ми септември.

Пристигнуваат новите GoPro Hero 7 акциски камери

GoPro го претстави новото семејство на акциски камери Hero 7, а првите впечатоци откриваат дека фокусот оваа година е ставен…

Преубаво тело, заносна и привлечна, тоа го може оваа 63 годишната актеркаШоу бизнис и трач
дефинитивно се сложуваме

Преубаво тело, заносна и привлечна, тоа го може оваа 63 годишната актерка

Изабела Аџани, Парижанка, во текот на кариерата повеќе пати била прогласувана за една од најубавите жени на светот, а и…

ФИФА се огласи за потегот на Роналдо и МесиШоу бизнис и трач
срамота за нив

ФИФА се огласи за потегот на Роналдо и Меси

Кристијано Роналдо и Лионел Меси не присуствува на гала вечерта на ФИФА која започна пред извесно време, а таквиот пристап…

Модриќ прогласен за најдобар светски фудбалер од ФИФАСпорт
честитки

Модриќ прогласен за најдобар светски фудбалер од ФИФА

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“…