ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку…

Оваа девојка од Иран ќе ве заведе со нејзиниот поглед!Убавици
Преубава

Оваа девојка од Иран ќе ве заведе со нејзиниот поглед!

Малага Џебери е фотомодел од Иран, која веќе некое време работи и живее во Калифорнија. Родена е на 17 јуни…

Марко Асенсио синоќа беше херојот на Реал Мадрид!Спорт
Браво

Марко Асенсио синоќа беше херојот на Реал Мадрид!

Марко Асенсио синоќа беше херојот на Реал Мадрид – го постигна единствениот гол во победата против Еспањол, а со оглед…

Дидие Дешамп е тренер на годината!Спорт
Честитки

Дидие Дешамп е тренер на годината!

На свечената церемонија на ФИФА за прогласување на најдобрите за изминатата сезона е доделена и втората награда. По признанието за…

Лионел Меси нема да присуствува на настанот организиран од ФИФА!Спорт
За жал

Лионел Меси нема да присуствува на настанот организиран од ФИФА!

Денес ФИФА ќе ги додели признанијата за најдобрите во изминатата сезона, но на овој настап покрај Кристијано Роналдо нема да…

“Golden Goose” со патики од 420 евра кои изгледаат како да се распаѓаат!Мода и убавина
многу лошо

“Golden Goose” со патики од 420 евра кои изгледаат како да се распаѓаат!

Скапоцениот бренд “Golden Goose” се нашол на удар на критики откако во продажба била пуштена серијата на патики “Venice” кои…

НАСА открила две нови планетиЗанимливости

НАСА открила две нови планети

Орбиталниот телескоп на НАСА, кој бара нови светови надвор од Сончевиот систем, открил две оддалечени планети, пет месеци по лансирањето,…

Nokia ќе лансира нова верзија на легендарниот гејминг N-Gage телефонМобилни и технологија
фанови, бидете спремни

Nokia ќе лансира нова верзија на легендарниот гејминг N-Gage телефон

Nokia за 4-ти октомври најави конференција на која ќе претстави нов модел на паметен телефон – тоа би можело да…

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен ќе станат родителиШоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен ќе станат родители

Најубавиот пар во Турција долго време сакал да има бебе, а пред неколку дена лекарите ѝ потврдиле на Фахрие дека…

Лионел Меси нема да присуствува на свеченоста на ФИФА во ЛондонСпорт
барем има причина

Лионел Меси нема да присуствува на свеченоста на ФИФА во Лондон

Денеска, Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе ги додели признанијата за најдобрите во изминатата сезона, но на овој настап покрај Кристијано…