Џесика Симпсон е бремена со трето детеШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Џесика Симпсон е бремена со трето дете

Откако долго време се шпекулираше дека е бремена, Џесика Симпсон конечно ги потврди гласините. 38-годишната телевизиска ѕвезда и нејзиниот сопруг…

Надал се откажа од турнеата во КинаСпорт
си има свои пресметки

Надал се откажа од турнеата во Кина

Рафаел Надал соопшти дека поради повреда на коленото нема да настапи на двата силни турнири во Кина следниот месец, па…

Кортни Кардашијан има ново момчеШоу бизнис и трач
ЉУБОВ Е ИЛИ ...,

Кортни Кардашијан има ново момче

Новопечената двојка не се одвојува, а по заедничкиот викенд во ЛА продолжија на нова дестинација. Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (39)…

Анастасија Ражнатовиќ ги ослободи бујните градиШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Анастасија Ражнатовиќ ги ослободи бујните гради

Српската фолк-ѕвезда Цеца ражнатовиќ денес е актуелна во регионалните медиуми поради обетката која ја стави на носот, но ништо покуса…

Овој викенд во Скопје 3X3 спектаклНастани

Овој викенд во Скопје 3X3 спектакл

Сите патишта ќе водат кон Скопје претстојниот викенд – караванот 3х3 пристигнува кон својата конечна дестинација каде ќе остане паркиран…