ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.09.2018

ОВЕН Овој ден ви носи голема ангажираност но и доста личности со кои ќе остварите интересни контакти. Можност за важна…

Шармантната девојка која владее во РусијаУбавици
Шармантна

Шармантната девојка која владее во Русија

Елмира Абразакова е девојка која потекнува од Казахстан. Таа стана позната на 18 години, кога стана Мис на Русија. Нејзиниот…

Се зголемува буџетот за плати во НБА лигатаСпорт
Интересно

Се зголемува буџетот за плати во НБА лигата

Буџетот што НБА клубовите го издвојуваат за платите на кошаркарите, во претстојната сезона ќе изнесува 101,9 милиони долари, потвдри лигата.…

Бербатов тврди дека ги знае финалистите во годинешново ЛШ финалеСпорт
Шпекулација

Бербатов тврди дека ги знае финалистите во годинешново ЛШ финале

Димитар Бербатов кој во минатото настапуваше со неколку клубови во ЛШ, тврди дека ги знае уште од сега финалистите во…

Бартомеу:заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла ЛигаСпорт
Изјава

Бартомеу:заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла Лига

Џосеп Марија Бартомеу, оценил дека заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид негативно влијае врз Ла Лига. Роналдо, во летниот…

Катарина Грујиќ на удар од жестоки критикиШоу бизнис и трач
ХМММ...

Катарина Грујиќ на удар од жестоки критики

Пејачката Катарина Грујиќ објави фотографија во костим за капење од Будва и коментарите „почнаа“. Вака изгледаат фотографиите кои изиритираа поеднинци…

Луис Фонси издвои 4.950 000 долари за нова вилаШоу бизнис и трач
WOW

Луис Фонси издвои 4.950 000 долари за нова вила

Песната „Деспасито“ беше една од најактулените и најпознатите песни во светот, а на „Јутуб“ беше еден од најгледаните спотови. Пејачот…

Кои се добитниците на Еми наградите за 2018?Настани

Кои се добитниците на Еми наградите за 2018?

Синоќа се одржа 70-тото издание на престижните награди Еми во театарот „Микрософт“ во Лос Анџелес. За време на церемонијата беа…

Блејк Лајвли блескаше на премиерата на својот нов филм, „A Simple Favor“Музика и филм
НЕМА ПОТРЕБА ОД СТИЛИСТ

Блејк Лајвли блескаше на премиерата на својот нов филм, „A Simple Favor“

Инспирирана од својата улога во „A Simple Favor“, Блејк Лајвли сите стајлинзи за промовирањето на својот нов филм ги гради…

Бали Бег ќе стане таткоШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Бали Бег ќе стане татко

Актерската брачна двојка Бурак Озчивит и Фахрие Евџан чекаат бебе. Турските медиуми ја објавија веста дека фахрие е веќе два…