Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во МакедонијаМобилни и технологија

Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во Македонија

Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на…

Сари смета дека Азар може да постигне и 40 голаСпорт
затоа што е најдобар

Сари смета дека Азар може да постигне и 40 гола

Менаџерот на Челси, Маурицио Сари, во ниту еден момент не пропушта да го пофали својот најдобар играч, Еден Азар. „Му…

Нови податоци за новиот модел на омилената кинеска мобилна компанијаМобилни и технологија
Одлични перформанси

Нови податоци за новиот модел на омилената кинеска мобилна компанија

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот…

Пенелопе Круз во тиркизна боја плени безброј погледи!Шоу бизнис и трач
Секогаш заводлива..

Пенелопе Круз во тиркизна боја плени безброј погледи!

Секогаш била на многу листи за најубава жена во светот, а таа титула дефинитивно и припаѓа сеуште. 44-годишната актерка Пенелопе…

Светкаво-бакарен изглед за оваа есенМода и убавина
сега сте подготвени за есента!

Светкаво-бакарен изглед за оваа есен

Есента е веќе на прагот и затоа сега е вистинско време за испробување на мејкап трендовите кои ќе бидат ексклузивни…

Нови цени на батеријата на iPhone телефоните од 2019та година!Мобилни и технологија
погледнете кои се

Нови цени на батеријата на iPhone телефоните од 2019та година!

Apple минатата недела ги претстави новите iPhone телефони, нов паметен часовник и уште многу други работи. Но, изгледа дека тоа…

Каролина Гочева во проѕирен фустанШоу бизнис и трач
Секогаш убава

Каролина Гочева во проѕирен фустан

Каролина Гочева со својата појава секогаш и секаде привлекува огромно внимание. Каролина на настан во Србија се појави облечена во…

Јелена Карлеуша почна да меша на настап, задникот никогаш поголемШоу бизнис и трач
Занеме публиката

Јелена Карлеуша почна да меша на настап, задникот никогаш поголем

Јелена Карлеуша објави видео од нејзиниот настап и за секунда ги разбуди сите кои се на Твитер. Знаеме дека ЈК…

Гога Секулиќ го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
Слатко

Гога Секулиќ го покажа трудничкото стомаче

Гога Секулиќ веќе подолго време не крие од јавноста дека очекува да стане мајка. Откако неколку пати пејачката досега позираше…

Ева Лонгорија без шминка позираше со своето бебеШоу бизнис и трач
Од убава поубава

Ева Лонгорија без шминка позираше со своето бебе

Ева Лонгорија која неодамна стана мајка сподели фотографија на својот Инстаграм профил со детето без грам шминка на лицето. Со…