Луисана Лопилато и Мајкл Бубле на фамилијарна прошеткаШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНА ДРУЖБА

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле на фамилијарна прошетка

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле уживаат во времето поминато со трите мали деца. 31-годишната актерка од серијата „Млади бунтовници“ и…

Која е убавицата која го освои срцето на Ерос РамацотиШоу бизнис и трач
БРАВО!

Која е убавицата која го освои срцето на Ерос Рамацоти

Запознајте ја Марика Пелегринели – убавицата која го „зароби“ срцето на Ерос Рамацоти. Атрактивната актерка и модел и талентираниот италијански…

Ријана е екстравагантна дива на својот четврти хуманитарен балШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Ријана е екстравагантна дива на својот четврти хуманитарен бал

Ријана беше екстравагантна домаќинка на хуманитарниот „дијамантски“ бал кој го организираше по четврт пат. Целта на свеченоста е собирање на…

Лепа Брена не знае за модна уткаШоу бизнис и трач
НЕ СМЕЕ ДА ИМА!!!

Лепа Брена не знае за модна утка

Лепа Брена со години важи за една од најпопуларните пејачки во регионот, а од нејзините почетоци до сега пејачката постојано…

Алвез со голема доза оптимизам работи на однесувањето на Нејмар!Спорт
има голема доверба

Алвез со голема доза оптимизам работи на однесувањето на Нејмар!

Дани Алвес како сонародник на Нејмар важи и за еден од неговите најблиски соиграчи, па секоја изјава поврзана со него…

Македонските фудбалери добија  30.000 евраСпорт
мал стимул

Македонските фудбалери добија 30.000 евра

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) одлучи репрезентативците на македонската фудбалска репрезентација да добијат премии за воведните две…

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се венчале во тајностШоу бизнис и трач
со среќа!

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се венчале во тајност

24-годишниот пејач Џастин Бибер и 21-годишната манекенка Хејли Болдвин вчера наводно се венчале во Њујорк, изговарајќи го судбоносното “да” пред…

До бронзен медал во ритмичка гимнастика со звуците на „Зајди зајди“Шоу бизнис и трач
преубава изјава

До бронзен медал во ритмичка гимнастика со звуците на „Зајди зајди“

Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзениот медал на Светското првенство кое се одржува во соседна…

Можеби најточна од сите, еве ја новата теорија за исчезнатиот град АтлантидаЗанимливости
Што мислите вие?

Можеби најточна од сите, еве ја новата теорија за исчезнатиот град Атлантида

Мистериозната геолошка појава околу Сахара која е видлива само од вселената се наоѓа на подрачјето на денешна Мавританија и претставува…

Сара Џесика Паркер доби тужба за накит кој не го вратилаШоу бизнис и трач

Сара Џесика Паркер доби тужба за накит кој не го вратила

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години…