Лени Кравиц со концерт во СкопјеНастани
Сериозно?

Лени Кравиц со концерт во Скопје

Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи…

Српскиот тениски ас го растажи светотШоу бизнис и трач
добра изјава

Српскиот тениски ас го растажи светот

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил…

Најновите модели на iPhone со имаат вртоглаво високи цени во ЕвропаМобилни и технологија
снаоѓајте се

Најновите модели на iPhone со имаат вртоглаво високи цени во Европа

Паметните телефони на Apple никогаш не биле ефтини, а сега изгледа дека Пандорината кутија повторно е отворена бидејќи новите iPhone…

Де Лаурентис не се откажува од хрватскиот великанСпорт
упорен човек

Де Лаурентис не се откажува од хрватскиот великан

Аурелио Де Лаурентис пред два дена се најде во фокусот на вниманието со барањето кое го испрати до УЕФА, со…

Али и Лорис ќе го пропуштат дуелот против ЛиверпулСпорт
ќе фалат..

Али и Лорис ќе го пропуштат дуелот против Ливерпул

Лондонски Тотенхем ќе биде исклучително ослабен на дерби натпреварот од 5-то коло во англиската Премиер лига против Ливерпул. Тренерот на…

Кејт Мос призна дека жали за своите поранешни изјави!Шоу бизнис и трач
доцна сфатила

Кејт Мос призна дека жали за своите поранешни изјави!

Пред  неполна деценија Кејт Мос ја шокира јавноста и изјави – “Не постои вкус кој е подобар од чувството да…

Кендал Џенер гола пред објективот на Расел ЏејмсМода и убавина
МНОГУ СМЕЛО

Кендал Џенер гола пред објективот на Расел Џејмс

Отворањето на Модната недела во Њујорк започна со промоција на новата книга од фотографот Расел Џејмс, “Angels.” Меѓу познатите кои позирале…