Ерос Рамацоти доаѓа во СкопјеНастани
Vita ce n`e

Ерос Рамацоти доаѓа во Скопје

Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги опфати сите континенти, една од најголемите светски пејачки…

Селена Гомез плени со бујно деколте!Шоу бизнис и трач
изгледа извонредно!

Селена Гомез плени со бујно деколте!

Инстаграм Кралицата, Селена Гомез докажа дека со право ја носи својата ласкава титула. Нејзината последна објава, за половина ден собра…

Азар е најдобар после МесиСпорт
прав колега

Азар е најдобар после Меси

Според германскиот репрезентативец Антонио Рудигер, неговиот соиграч од Челси, Еден Азар е вториот најдобар фудбалер на светот. „За мене најдобар…

Метју Меконахи во новиот филм “The Beach Bum”Музика и филм
Ќе биде интересно...

Метју Меконахи во новиот филм “The Beach Bum”

Конечно може да ги видиме првите кадри од долгоочекуваната комедија “The Beach Bum” која собра одлична актерска екипа на едно…

Пристигна новиот трејлер за играта Call of Duty Battle Royale ModeМузика и филм
Oва е добро време за сите фанови.

Пристигна новиот трејлер за играта Call of Duty Battle Royale Mode

Developer Treyarch беше прилично затворен по прашање на новиот Call of Duty battle royalе modе наречен Blackout. Засега е повтрдено…

Погледнете го новото издание на Pagani – Huayra RoadsterАвто-мото
Aлал да им е!

Погледнете го новото издание на Pagani – Huayra Roadster

По повод отворањето на новиот салон на Беверли Хилс, брендот Pagani одлучи да го претстави своето најново издание на хиперавтомобилот…

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!Мода и убавина
Супер се

Видео од новата колекција на Kendall + Kylie!

Пред официјалното лансирање на колекцијата Kendall + Kylie за есента 2018 година, сестрите Џенер го претставија тизер видеото … Во…

(ФОТО ГАЛЕРИЈА ) Харизматичниот Брајан Фери испорача уште една незаборавна вечерНастани
Прекрасно

(ФОТО ГАЛЕРИЈА ) Харизматичниот Брајан Фери испорача уште една незаборавна вечер

Брајан Фери во Скопје испорача уште една незаборавна вечер со неговиот харизматично шармантен настап, исполнет со сите негови хитови и…

Лионел Меси ги носи синчињата на училиште и во градинкаШоу бизнис и трач
СЛАТКИ

Лионел Меси ги носи синчињата на училиште и во градинка

Лионел Меси е еден од најдобрите и најангажираните фудбалери на светот. Но, помеѓу тренинзите и натпреварите наоѓа време да им…

Модата на гламурозната забава на Harper’s BazaarШоу бизнис и трач

Модата на гламурозната забава на Harper’s Bazaar

„Harper’s Bazaar“ традиционално одржува голема забава за време на Њујоршката недела на модата. Во луксузниот хотел „Plaza“ се собраа модели,…