Audi R8 комплетно преминува на струја и ќе биде опасен ривал на TeslaАвто-мото
врв!

Audi R8 комплетно преминува на струја и ќе биде опасен ривал на Tesla

Третата генерација од најбрзи Audi автомобили и еден од најдобрите суперспортски автомобили е пред врата, а во јавноста произлегоа некои…

50 Cent ја лансира својата колекција на шампањ -“Le Chemin du Roi”Шоу бизнис и трач
Честитки..

50 Cent ја лансира својата колекција на шампањ -“Le Chemin du Roi”

Раперот и актер 50 Cent почнал да се занимава со навистина голем проект – тој основал свој бренд на шампањ…

Футуристичка зграда на Фејсбук за една милијарда долариЗанимливости
Импресивно!

Футуристичка зграда на Фејсбук за една милијарда долари

Дата центарот на Фејсбук во Азија ќе биде сместен во футиристичка зграда во Сингапур која ќе има 11 катови и…

Берни Еклстон ги изјави своите ставови кон Трамп!Шоу бизнис и трач
верен пријател

Берни Еклстон ги изјави своите ставови кон Трамп!

Берни Еклстон, еден од првите луѓе на Формула 1 и секако еден од најбогатите луѓе во Обединетото Кралство, уште еднаш…

Познатиот рапер пронајден мртов во својот дом!Шоу бизнис и трач
RIP

Познатиот рапер пронајден мртов во својот дом!

Порталот TMZ пренесува дека американскиот рапер Мак Милер е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес во областа Сан…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.09.2018

ОВЕН Свесни сте дека некои работи на работното поле мора да ги извршите и кон одредени луѓе да завземете цврст…

Бруна Лима ви праќа поздрави од КопакабанаУбавици
Секси

Бруна Лима ви праќа поздрави од Копакабана

Бруна Лима потенува од Бразил. Таа може без никаков проблем да се пофали со своето тело, кое го има благодарение…

Синиша Михајловиќ го тужи Спортинг Лисабон!Спорт
Интересно

Синиша Михајловиќ го тужи Спортинг Лисабон!

Синиша Михајловиќ може финансиски да се обезбеди до крајот на животот ако ја добие тужбата против Спортинг Лисабон. Како што…

Јирген Клоп со пофални зборови за ЏерардСпорт
Браво

Јирген Клоп со пофални зборови за Џерард

Стивен Џерард оваа сезона ја почна својата менаџерска кариера и тоа во шкотскиот тим Глазгов Ренџерс и по 13 одиграни…

Диего Симеоне порано или подоцна ќе заврши во Интер!Спорт
Изјава

Диего Симеоне порано или подоцна ќе заврши во Интер!

Диего Симеоне не ја крие својата приврзаност кон поранешниот клуб Интер, но изминативе години не донесе одлука да го напушти…