ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.09.2018

ОВЕН Исполнети сте со позитивна енергија која во вас поттикнува акција. Најверојатно ќе посакате цел ден да го поминете надвор.…

Бруна Маркезини со длабок шлиц на црвениот тепихШоу бизнис и трач
Девојката на Нејмар знае како

Бруна Маркезини со длабок шлиц на црвениот тепих

Бруна Маркезини, девојката на Нејмар, привлече големо внимание на црвениот тепих на премиерното прикажување на „The Sisters Brothers“ во Венеција.…

Лара Стоун е модната кралица од ХоландијаУбавици
Сексипилна

Лара Стоун е модната кралица од Холандија

Лара Катерина Стоун има 33 години. Таа е топ модел која потекнува од Холндија, а нејзиното име стана славно во…

Анастасија на плажа во Монте КарлоШоу бизнис и трач
Јака

Анастасија на плажа во Монте Карло

Анастасија Ражнатовиќ во моментов е на летен одмор во Монте Карло, а фановите на социјалните мрежи секојдневно уживаат од нејзините…

Серена Вилијамс се приближува кон 24-та Гренд слем титулаСпорт
Браво

Серена Вилијамс се приближува кон 24-та Гренд слем титула

Серена Вилијамс во четврфиналето на УС Опен успеа да ја победи конкурентката Каролина Плишкова. 36-годишната ветеранка со 2:0 (6-3, 6-4)…

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е како во бајкитеШоу бизнис и трач
Љубов

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е како во бајките

Освен што Хари е вистински принц, изгледа дека е и многу романтичен, ако судиме според поклонот кој ѝ го дал…

Лук Шо проговоре за сериозната повреда што ја претрпе пред три годиниСпорт
Изјава

Лук Шо проговоре за сериозната повреда што ја претрпе пред три години

Лук Шо пред три години претрпе сериозна повреда на ногата за време на дуелот против ПСВ Ајндховен. Дефанзивецот на Црвените…

Франческо Тоти – Јувентус ќе го освои СкудетотоСпорт
Искрен

Франческо Тоти – Јувентус ќе го освои Скудетото

Рома новата сезона ја започна така што освои четири бода од првите три одиграни натпревари, а легендата на овој клуб,…

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RSАвто-мото

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

Концептот на ŠKODA – Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го…

Лепа Брена ќе мора да оди на судШоу бизнис и трач
КОГА МОРА...

Лепа Брена ќе мора да оди на суд

Кон средината на август во Белград беше уапсен Радован Стојќиќ Баџе кој се сомничи за кражба во домот на Поповиќ.…