ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.09.2018

ОВЕН Делувате динамично, шармантно и хумористично, кога се изразувате себеси пред околината, па некој одтаму Ви испраќа позитивни и искрени…

На градите на Елиана нема да ви сметаат ниту ѕвездитеУбавици
Секси

На градите на Елиана нема да ви сметаат ниту ѕвездите

Сигурни сме дека досега не се слушнале за секс бомбата Елиана Бланко. Но, после неколкуте нејзини фотографии на Инстаграм, сигурни…

Клаудио Маркизио потпиша двегодишен договор со ЗенитСпорт
Браво

Клаудио Маркизио потпиша двегодишен договор со Зенит

Клаудио Маркизио денес и официјално стана нов фудбалер на Зенит. Маркизио откако целата своја кариера ја помина во Јувентус, ова…

Андер Ерера најверојатно ќе си замине од Манчестер ЈунајтедСпорт
Разочарување

Андер Ерера најверојатно ќе си замине од Манчестер Јунајтед

Андер Ерера е разочаран од однесувањето на раководството на Манчестер Јунајтед кон него и најверојатно ќе си замине во јануарскиот…

Еден Азар е уверен дека Челзи може да се бори за титулата во Премиер лигатаСпорт
Изјава

Еден Азар е уверен дека Челзи може да се бори за титулата во Премиер лигата

Еден Азар е уверен дека неговиот тим може рамноправно да се бори за титулата во Премиер лигата со екипите на…

“Google” денеска слави 20 години од своето постоењеЗанимливости
среќен роденден!

“Google” денеска слави 20 години од своето постоење

На денешен ден пред 20 години, двајца студенти го регистрирале “Google” како приватна компанија, додека пак пред 10 години започна…

Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефониМобилни и технологија
фантастично добри

Рекордна продажба на Huawei, за 5 месеци продале 10 милиони Р20 Pro и Р20 паметни телефони

Паметните телефони на Huawei оствариле одлични резултати на клучните пазари во Кина и западна Европа. Од кинеската компанија се пофалија…

Едноставен начин како да ги отстраните пигментните дамки на лицето!Мода и убавина
жени пробајте!

Едноставен начин како да ги отстраните пигментните дамки на лицето!

Истражувањата покажуваат дека една од три жени над 40 години страда од хиперпигментација, а се почесто од вакви нарушувања страдаат…

Јувентус го сакаше Икарди, но тој остана верен до крај!Шоу бизнис и трач
лојален си е

Јувентус го сакаше Икарди, но тој остана верен до крај!

Аргентинскиот напаѓач Икарди ова лето бил на пик на Јувентус, а тоа го потврди неговата сопруга и агент Ванда Икарди.…

Како изгледа и колку ќе чини новата „А Класа“ на Мерцедес?Авто-мото
прелуксузен

Како изгледа и колку ќе чини новата „А Класа“ на Мерцедес?

Мерцедес започна да прима нарачки за седан верзијата на новата „А Класа“ во Европа, а неговата почетна цена секако е…