ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.10.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.10.2018

ОВЕН Некои напнати моменти на деловното поле сте ги оставиле зад себе, но сеуште чувствувате нервоза и стрес бидејќи количината…

Сиера е секогаш добро пополнетаУбавици
Облини

Сиера е секогаш добро пополнета

Сиера Рене е прекрасна девојка. Позната е по своите облини кои се разлеваат на сите страни. За подржувачите на изреката…

Поради повреда Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест и осум недели!Спорт
Разочарување

Поради повреда Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест и осум недели!

Чикаго Булс значително ослабени ќе влезат во новата НБА сезона. Поради повреда, крилниот играч Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест…

ФИФА се налути на Кристијано Роналдо и Лионел Меси!Спорт
Последици

ФИФА се налути на Кристијано Роналдо и Лионел Меси!

Последната одлука на Кристијано Роналдо и Лионел Меси да не присуствуваат на церемонијата на доделување на наградата за најдобар играч…

Незаслужена победа на Хамилтон за ГН на Русија!Авто-мото
Шокантно

Незаслужена победа на Хамилтон за ГН на Русија!

Луис Хамилтон е на чекор до освојување на нова титула светски шампион во Формула 1. Сето ова по денешната победа…

Трик за убавина со кисела вода!Здравје и Фитнес
да пробаме

Трик за убавина со кисела вода!

Користењето на газирана вода како дел од третман за чистење на лицето и ставање на истата во маските за лице…

Кои се најпосетени светски дестинации во 2017 година?!Занимливости
затоа што се прубави

Кои се најпосетени светски дестинации во 2017 година?!

Бангкок, Лондон и Париз се најпосетуваните дестинации во светот во 2017 година, според бројот на странските посетители, покажуваат резултатите од…

„Фејсбук“ ја зајакнува безбедностаЗанимливости
Време беше..

„Фејсбук“ ја зајакнува безбедноста

Компанијата на „Фејсбук“ соопшти дека хакерскиот напад во кој беа погоди повеќе од 50 милиони кориснички сметки е голем чекор…

Кој е клучниот играч на Ливерпул?!Спорт
дефинитивно тој е

Кој е клучниот играч на Ливерпул?!

Стивен Џерард внимателно ги следи натпреварите на својот поранешен клуб Ливерпул, а пред дербито со Челси, тој го истакна и…

Ким Кардашијан облечена во долари од глава до петиШоу бизнис и трач
малку невкусно

Ким Кардашијан облечена во долари од глава до пети

Дефинитивно Ким е една од најбогатите инфлуенсерки некогаш, а истото можеме да забележиме и по нејзиниот последен аутфит. Имено, на приватна…