Идеални локации за летување во септември#Убав живот

Идеални локации за летување во септември

Некои кажуваат дека најубавиот дел од летото е кога ќе поминат јулските и августските гужви, температурите паѓаат за 5 до…

Се венча Ед ШиранШоу бизнис и трач
Опа

Се венча Ед Ширан

Иако е една од најголемите музички ѕвезди, се чини дека Ед Ширан успеа да се венча далеку од очите на…

HBO ја објави првата сцена од последната сезона на Game of ThronesМузика и филм
Ја најави новата сезона

HBO ја објави првата сцена од последната сезона на Game of Thrones

Фановите со нетрпение ги очекуваат новите епизоди и детали за Game of Thrones, а HBO одлучи да нè почести со…

Гога Секулиќ изгледа одлично во петтиот месец од бременостаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Гога Секулиќ изгледа одлично во петтиот месец од бременоста

Гога Секулиќ е во петиот месец од бременоста, а изгледа подобро од кога и да е. Изгледа дека бременоста одлично…

Елена Ристеска замина од МакедонијаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Елена Ристеска замина од Македонија

За познатата македонска пејачка Елена Ристеска не требаше да помине многу време за повторно да ги спакува куферите и да…

Миа Костова во топлес изданиеШоу бизнис и трач
ИМА СО ШТО ДА СЕ ПОФАЛИ

Миа Костова во топлес издание

Откако ги зголеми градите, поранешната водителка Миа Костова станува се поактуелна на социјалните мрежи. Кога нешто е убаво вреди да…

Аделина Тахири се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ ДО МАМА

Аделина Тахири се породи

Пејачката Аделина Тахири вчера се оствари во улогата на мајка и на свет го донесе првото свое дете, синот Џон.…

Гејмерскиот телефон Honor Play пристигнува на европскиот пазарМобилни и технологија
Интересно..

Гејмерскиот телефон Honor Play пристигнува на европскиот пазар

Honor Play наскоро ќе се најде на светскиот пазар, откако во јули беше претставен во Кина, а овој телефон особено…

Секојдневна намирница од која косата расте како “луда”!Мода и убавина
антички рецепт

Секојдневна намирница од која косата расте како “луда”!

Постојат многу бјути трикови со состојки, кои инаку се користат во кујна. Тоа не е никаква новост, напротив, некои народи…

Пике посакува Погба да облече дрес на Барселона!Шоу бизнис и трач
си го цени колегата

Пике посакува Погба да облече дрес на Барселона!

Ова лето се шпекулираше дека Барселона има намера да го ангажира Пол Погба од редовите на Манчестер Јунајтед. Сепак, Манчестер…