Најтоплата планета досега е Kelt-9b на која се топи железо и титаниумЗанимливости
дали само кај нас има живот?

Најтоплата планета досега е Kelt-9b на која се топи железо и титаниум

Научниците од универзитетите во Берн и Женева ја открија најтоплата планета на чија површина температурите надминуваат 4.327 Целзиусови степени. Во…

Стаклена коса, нов тренд кој ќе го обожува секоја девојка!Мода и убавина
дали ќе го пробате?

Стаклена коса, нов тренд кој ќе го обожува секоја девојка!

По трендот на “стаклена кожа”, кој дојде од Кореја и означува многу мазна и ултра сјајна кожа. Новиот тренд, кој…

Федерер и Ѓоковиќ ќе се борат за пехарот во СинсинатиСпорт
Ќе биде интересно...

Федерер и Ѓоковиќ ќе се борат за пехарот во Синсинати

Рожер Федерер е противникот на Новак Ѓоковиќ во финалето на АТП Мастерот со Синсинати. Ова е епилогот по второто полуфинале…

Икарди заминува во ИнтерСпорт
со среќа!

Икарди заминува во Интер

Италијанските медиуми денеска објавија дека Мауро Икарди веќе потпишал нов договор со Интер, но засега истиот не бил потврден пред…

Интер ќе го тужи Хавиер ТебасЗанимливости
и треба

Интер ќе го тужи Хавиер Тебас

Италијанскиот фудбалски клуб Интер најави дека ќе поднесе тужба против првиот човек на ла Лига, Хавиер Тебас, поради изјавите што…