Ким Кардашијан со нов тренд на боја на косаШоу бизнис и трач
ПАК НЕКОЈА ЛУДА ИДЕА

Ким Кардашијан со нов тренд на боја на коса

Ако некој сака да ја менува редовно својата коса, тоа се девојките од семејството Кардашијан – Џенер. Овојпат постарата сестра…

Цеца проговори за новото момчеШоу бизнис и трач
КОНЕЧНО!

Цеца проговори за новото момче

Една од најдобрите пејачки во регионот неодамна во интервју раскажа зошто не сака да го претстави новиот партнер и зошто…

Кајли Џенер ја краси насловната на австралискиот ВогШоу бизнис и трач
БАШ Е УБАВА

Кајли Џенер ја краси насловната на австралискиот Вог

21 годишната Кајли Џенер овојпат се најде на насловната на познатото австралиско списание Вог. После неколку години на популарност, со…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.08.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.08.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности…

Брит Марен е вашата омилена готвачкаУбавици
Секси

Брит Марен е вашата омилена готвачка

Брит Марен е прекрасна Швеѓанка, која пораснала во Тексас и која својот сон да биде топ модел, го остварува во…

Марадона со совет до Меси!Спорт
Совет

Марадона со совет до Меси!

Диего Марадона испрати директен и искрен совет до неговиот сонародник Лионел Меси по неговата одлука да земе пауза од настапите…

Мурињо со убави вести за Јунајтед!Спорт
Добри вести

Мурињо со убави вести за Јунајтед!

Жозе Мурињо откри две радосни вести за навивачите на клубот. Од вчера со екипата започнаа да тренират Матиќ и Валенсија,…

Јувентус се засили за уште два млади играчи!Спорт
Засилување

Јувентус се засили за уште два млади играчи!

Заврши преодниот рок во Италија, а утре започнува Серија А. Преодниот рок дефинитвно го одбележа доаѓањето на Кристијано Роналдо од…