Ники Минаж објави заводлив спот за Ganja BurnМузика и филм
Античка кралица

Ники Минаж објави заводлив спот за Ganja Burn

Ники Минаж доминира на музичките листи со нејзиниот нов албум Queen. И по долго чекање, таа конечно го објави своето…

Рис Витерспун ја покажа својата двојничкаШоу бизнис и трач
Како близначки

Рис Витерспун ја покажа својата двојничка

Рис Витерспун на Инстаграм објави фотографија од својата двојничка, Марили Лесли со која соработува долги години. „Запознајте ја Марили. Беше…

Луна Џогани на одмор во ДубаиШоу бизнис и трач
Добри купаќи

Луна Џогани на одмор во Дубаи

Луна Џогани своите фанови на Инстаграм ги почести со провокативни фотографии од нејзиниот летен одмор во Дубаи. Таа покрај тоа…

Андрија летува покрај палмаШоу бизнис и трач
Убаво летување

Андрија летува покрај палма

Андрија Милошевиќ на социјалните мрежи се пофали каде летуваа оваа година. Актерот кој го обожуваат сите жени на Балканот и…

Милица Тодоровиќ ужива во ОхридШоу бизнис и трач
Баш убаво

Милица Тодоровиќ ужива во Охрид

Милица Тодоровиќ овие денови е во Охрид каде ја забавува македонската публика. Покрај работното лето, таа има време и за…

Израел нема пари за ЕвровизијаМузика и филм
Жално

Израел нема пари за Евровизија

Веднаш по победата на Нета со песната Toy имаше противење Израел да биде домаќин на шоуто од безбедносни причини. Уште…

Масерати е во криза!Авто-мото
се случува

Масерати е во криза!

Продажбата на автомобилите на Масерати во вториот квартал од оваа година паднала за 41% во однос на истиот период од…

Дали Џејмс Вилсон си заминува од Манчестер Јунајтед?Спорт
бизнис си е бизнис

Дали Џејмс Вилсон си заминува од Манчестер Јунајтед?

Клубот на Манчестер Јунајтед се уште не завршил со трансфер периодот, барем кога во прашање се заминувањата од клубот. Напаѓачот…

Работнички не може и не смее да дозволи нови грешкиСпорт
учиме од грешките

Работнички не може и не смее да дозволи нови грешки

Тренерот на Работнички, Ѓоре Јовановски, новата сезона од Првата лига ја започна со незгоден пораз од 3:4 од Ренова, и  вели…

Владимир Четкар и оваа година традиционално ќе го одржи ‘Вино и Џез’ концертот во ОхридНастани
купете ги вашите влезници

Владимир Четкар и оваа година традиционално ќе го одржи ‘Вино и Џез’ концертот во Охрид

Во сабота, на 18ти август, Владимир Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт ‘Вино и Џез’ во Охрид во Хотел Филип. Ова е 4-та година по ред како…