Емили Ратајковски исмејувана поради катастрофално фотошопираната фотографијаШоу бизнис и трач
аматерка

Емили Ратајковски исмејувана поради катастрофално фотошопираната фотографија

Емили Ратајковски е една од најпопуларните девојки на Инстаграм, но нејзините обожаватели го прогласија оној кој ги уредува нејзините фотографии…

Германски „Стартап“ ќе пласира соларен електричен автомобилАвто-мото
Браво!

Германски „Стартап“ ќе пласира соларен електричен автомобил

Компанијата “Sono Motors” со седиште во Минхен, го искористи топлото баварско лето за да го тестира финалниот развој на системот…

Која фудбалска ѕвезда ја договори Интер?!Спорт
подобро некој, од колку никој

Која фудбалска ѕвезда ја договори Интер?!

Лука Модриќ и покрај примамливата финансиска понуда на Интер, реши да остане во Реал Мадрид. Разочарувачката вест за „неразурите“ ја потврдија…

Несторовски повторно во Серија А?!Спорт
ајде да видиме..

Несторовски повторно во Серија А?!

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Илија Несторовски очигледно ќе се врати во Серија А откако уште еден клуб од најелитното друштво во…

Јувентус беше мојот сон уште како дете, изјави Роналдо!Шоу бизнис и трач
желбата стана реалност

Јувентус беше мојот сон уште како дете, изјави Роналдо!

Кристијано Роналдо изјави дека уште како дете сонувал да игра за Јувентус и дека се чувствувал „неверојатно“ по овациите кои…

Милица Павловиќ летува во Црна ГораШоу бизнис и трач
НА ЗАСЛУЖЕН ОДМОР ЦЕЛИ ДВА МЕСЕЦА

Милица Павловиќ летува во Црна Гора

Милица Павловиќ една од најсексапилните и најбарани српски фолк пејачки во последно време,  веќе два месеци е на летна турнеја…

Кајли Џенер го прослави својот 21 роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАЈЛИ

Кајли Џенер го прослави својот 21 роденден

Кајли Џенер,една од сестрите од семејството Кардашијан го прослави својот роденден со најблиските. Тие лудуваа во нивната куќа,заминаа на вечера…

И Џејми Дорнан со сопругата e на летен одмор во ИталијаШоу бизнис и трач
НЕ СЕ ПРОПУШТА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

И Џејми Дорнан со сопругата e на летен одмор во Италија

Италија летово е најпопуларна дестинација меѓу холивудските ѕвезди. И Џејми Дорнан и Амелија Ворнер беа привлечени од убавините на италијанското…

Викторија и Дејвид Бекам со четирите деца уживаат на БалиШоу бизнис и трач
ЗАБАВЕН СЕМЕЕН ОДМОР

Викторија и Дејвид Бекам со четирите деца уживаат на Бали

Викторија и Дејвид Бекам се посветени родители кои го користат слободното време за забавни дружби со нивните четири деца. Популарното…

Антонија Шола во провокативен стајлинг во новиот спотШоу бизнис и трач
НОВ ЛЕТЕН ХИТ

Антонија Шола во провокативен стајлинг во новиот спот

Сите се сеќаваат на познатата хрватска пејачка Антонија Шола која му беше една од поблиските пријателки на Тоше Проески. Шола…