ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.08.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.08.2018

ОВЕН Чувствувате дека доаѓаат промени и тоа ве плаши. Наместо да стравувате, разгледајте ги добрите страни од новонастанатата ситуација. Овие…

Неодоливата британка Били ПајперУбавици
Убавица со повеќе таленти

Неодоливата британка Били Пајпер

Убавата Били Пајпер е англиска пејачка, актерка и танчарка, а со својот шарм ги освои објективите на многу фотографи, кои…

Модриќ со конечна одлука да се пресели во Интер!Спорт
Трансфер

Модриќ со конечна одлука да се пресели во Интер!

Лука Модриќ во текот на вчерашниот ден се приклучил на тренинзите на екипата на Реал Мадрид, меѓутоа тренингот го завршил…

Аризабалага официјално стана најскапото голманско решение во историјата на фудбалотСпорт
Убави вести

Аризабалага официјално стана најскапото голманско решение во историјата на фудбалот

Кепа Аризабалага вчера и официјално стана најскапото голманско решение во историјата на фудбалот, доаѓајки на Стемфорд Бриџ од екипата на…

Куртоа нападнат од навивачите на лондонскиот клуб!Спорт
Шокантно

Куртоа нападнат од навивачите на лондонскиот клуб!

Тибо Куртоа направи трансфер од Челзи во Реал Мадрид, а синоќа ја искористи приликата преку социјалните мрежи да се прости…

Меган Маркл мора да ги врати роденденските подароциШоу бизнис и трач
Протокол си е протокол

Меган Маркл мора да ги врати роденденските подароци

Меган Маркл го прослави 37-от роденден, според кралскиот протокол мора да ги врати бројните подароци, односно сите кои чинат повеќе…

Јелена Карлеуша и во утрата е заводливаШоу бизнис и трач
Плени

Јелена Карлеуша и во утрата е заводлива

Јелена Карлеуша е позната по своето контроверзно однесување и стил на живеење. ЈК со нејзините фотографии на Инстаграм ги воодушевува…

Кина го забрани новиот филм за Вини пуМузика и филм
Па и си личат

Кина го забрани новиот филм за Вини пу

Кинеските власти забранија дистрибуција на новиот игран филм на Дизни „Кристофер Робин, каде си?“ за познатото мече Вини пу, пренесува…

Новак Ѓоковиќ во тесни купаќи трча низ МарбелаШоу бизнис и трач
Хахаха

Новак Ѓоковиќ во тесни купаќи трча низ Марбела

Новак Ѓоковиќ трча во костим за капење среде Марбела, додека брат му снима и го следи возејќи велосипед зад него.…

Анџелина Џоли со обвинување за Бред ПитШоу бизнис и трач
Ќе се средат

Анџелина Џоли со обвинување за Бред Пит

Анџелина Џоли и Бред Пит сé уште не можат да се договорат за старателството над шесте заеднички деца. И двајцата…