ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.08.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.08.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Нема потреба да давате избрзани ватувања, партнерот внимателно го анализира вашето однесување. Прифатете искрен разговор. РАБОТА: Имате впечаток дека од…

Натали Пак е убавица со прекрасни градиУбавици
Млада и убава

Натали Пак е убавица со прекрасни гради

Натали Ен Пак е американски топ модел. Родена е во 1989 година, во Палос Вердес, Калифорнија. Во 2012 година беше…

Ѓоковиќ успеа да се пласира во осминафиналето на Роџерс купот!Спорт
Браво

Ѓоковиќ успеа да се пласира во осминафиналето на Роџерс купот!

Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во осминафиналето на Роџерс купот што се игра во Торонто. Тој во два сета…

Фердинанд: Најдобар напаѓач во Премиер лигата е Серхио Агуеро!Спорт
Искрен

Фердинанд: Најдобар напаѓач во Премиер лигата е Серхио Агуеро!

Според Рио Фердинанд, најдобриот напаѓач во Премиер лигата е Серхио Агуеро. Откако Аргентинецот во финалето од Комјунити Шилд го сруши…

Кевин Малкуит е новиот фудбалер на Наполи!Спорт
Нов трансфер

Кевин Малкуит е новиот фудбалер на Наполи!

Тоа што се шпекулираше во изминативе неколку недели, денес доби и официјален епилог. Нов фудбалер на Наполи е 27 годишниот…

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски Евросонг 2018Музика и филм

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски Евросонг 2018

Аудиција за избор на вокален интерпретатор, кој ќе ја претставува Македонија на Јуниорски Евросонг 2018, ќе биде одржана во сабота (18…

Цеца во бањарка и без шминкаШоу бизнис и трач
Заносна е

Цеца во бањарка и без шминка

Цеца Ражнатовиќ е во петтата деценија од животот и може да се пофали со завидна фигура и младешки изглед. Токму…

Ана Николиќ нападната за стајлинготШоу бизнис и трач
Со право

Ана Николиќ нападната за стајлингот

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста изминатиот викенд ги пролсави првиот роденден и крштевката на својата единица Тара. Крштевката се одржа во црквата „Света…

Наташа Беквалац објави фотографија мокра во базенШоу бизнис и трач
Не е лошо

Наташа Беквалац објави фотографија мокра во базен

Наташа Беквалац пред неколку месеци се породи и преживеа вистинска драма, претепувајќи ја сопругот тешко го преброди изминатиот период. Дојде…

Пинк заврши во болницаШоу бизнис и трач
Брзо оздравување

Пинк заврши во болница

Пинк завршила во болница во Сиднеј, наводно поради вирус. Светските медиуми ја пренесуваат изјавата на нејзиниот портпарол кој потврдил дека…