ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.09.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.09.2018

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема…

Јасемин ќе ве освои со својата насмевкаУбавици
Секси

Јасемин ќе ве освои со својата насмевка

Јасемин Ислек е прекрасна девојка, која потекнува од Турција, но, со години живее во Мелбурн. Нејзините пријатели постојано ја советувале…

Инцидент во Ф1 на тренингот за големата награда на Италија!Авто-мото
Шокантно

Инцидент во Ф1 на тренингот за големата награда на Италија!

За време на денешниот втор тренинг од трката за Големата награда на Италија во Монца дојде до тежок инцидент. На…

Јирген Клоп не е задоволен од ждрепката за групната фаза во ЛШСпорт
Изјава

Јирген Клоп не е задоволен од ждрепката за групната фаза во ЛШ

Ждрепката вчера го смести европскиот вицешампион во група заедно со париски ПСЖ, италијански Наполи и белградска Црвена Ѕвезда. Јирген Клоп,…

Тајландскиот боксер Ванхенг Менајотин постави нов светски рекордСпорт
Браво

Тајландскиот боксер Ванхенг Менајотин постави нов светски рекорд

Ванхенг Менајотин постави нов светски рекорд, остварувајќи 51 победа без ниту еден пораз, од кои 18 со технички нокаут. Во…

Лејди Гага рака за рака со Бредли Купер на Филмскиот фестивал во ВенецијаМузика и филм

Лејди Гага рака за рака со Бредли Купер на Филмскиот фестивал во Венеција

Вечерва ќе се одржи премиерата на заедничкиот филм на Лејди Гага и Бредли Купер на Филмскиот фестивал во Венеција. Двете…

Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд OmegaМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Како бренд амбасадор на Omega, Никол Кидман беше специјална гостинка на отворањето на изложбата на луксузниот бренд насловена „Her Time“,…

Прошетка низ огромниот плакар на Крис ЏенерШоу бизнис и трач
WOW

Прошетка низ огромниот плакар на Крис Џенер

Крис Џенер поседува неверојатен плакар исполнет со дизајнерски креации и модни додатоци кои вредат големо богатство. 62-годишната менаџерка на сестрите…

Селма Хајек и сопругот ги обновија заветитеШоу бизнис и трач
ЉУБОВ!

Селма Хајек и сопругот ги обновија заветите

Селма Хајек доби романтично изненадување од својот сопруг Франсоа Анри-Пинот. За време на нивниот летен одмор, 56-годишниот милијардер тајно организирал…

Во Goodwood ќе се одржи најскапата трка која има вредност од 257 милиони долариАвто-мото
луксуз

Во Goodwood ќе се одржи најскапата трка која има вредност од 257 милиони долари

Во најскапата трка на светот ќе учествуваат 30 класични автомобили вредни повеќе од 257 милиони долари. Кога станува збор за…